Schick a Žitný si zahrají esportový turnaj za reprezentaci

20. dubna 2020 19:05 - Praha

Útočník Patrik Schick si za národní tým kvůli pandemii nového koronaviru minimálně do září nezahraje, přesto bude v tomto týdnu reprezentovat. V úterý spolu s dalším českým fotbalistou Patrikem Žitným z prvoligových Teplic a profesionálním esportovým hráčem Lukášem Pourem vstoupí do mezinárodního charitativního turnaje v počítačové hře FIFA 20.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Český tým pod hlavičkou eRepre nastoupí v základní skupině turnaje, který pořádá Mezinárodní federace fotbalových asociací FIFA, proti Německu a Rakousku. Dva zápasy odehraje Pour alias T9Laky, jenž je v esportu profesionálem a hájí barvy Viktorie Plzeň. V utkání proti Německu se představí Schick z Lipska a proti Rakousku pak reprezentant do 21 let Žitný.

Konečný výsledek proti každému soupeři vznikne součtem skóre obou zápasů - duelu esportových hráčů a souboje profesionálních fotbalistů. Český tým vstoupí do hry v úterý v 17:00 a fanoušci budou moci sledovat utkání na platformě Twitch. Do další fáze turnaje projde pouze vítěz skupiny. Nejlepší týmy získají peníze pro své charitativní projekty.

Schick? Za 782 milionů korun je váš, vzkazují z Říma

ČTK

Časová osa: Esport

Filtr článků - Esport


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.