První ročník Paddock eligy ovládli hráči Ostravy Steelers

31. května 2020 12:54 - Praha

Na trávníku jim titul utekl již třikrát v řadě. Tak se může tým Ostrava Steelers radovat alespoň z vítězství v premiérovém ročníku Paddock eligy. Ve finálové sérii zvítězili nad Přerovem Mammoths 2:1 na duely. V duelu o třetí místo vyhráli Prague Lions nad Ústím nad Labem Blades. Virtuální šampionát v americkém fotbale se uskutečnil ve hře Madden 20 na PlayStationu.

 

ČAAF

První ročník virtuální eligy vyvrcholil play-off v profesionálním studiu. V semifinále na sebe narazili rivalové z hřiště Prague Lions a Ostrava Steelers. Očekávala se napínává bitva, stejně jako bývá k vidění na hřišti. O první vítězství bojovali Lev František Stolár a za Steelers Daniel Bria, který měl jako jediný z účastníků zkušenosti z turnaji v esportu (mistr republiky ve hře FIFA). Duel ovládl Bria v poměru 27:20, do finále pak Ostravu poslal Jakub Tröster, který jednoznačně porazil Lukáše Růžka.

Ve druhém semifinále měli být přerovští Mammoths proti Ústí nad Labem Blades jasnými favority. Jenže první duel ovládl ústecký Jakub Imr. Úvodní klopýtnutí Mammoths napravil Radim Dohnal a do finále poslal svůj tým Daniel Smička vítězstvím 42:14. „Po prvním touchdownu z úvodní akce jsem si byl jistý, že to půjde," okomentoval Smička rychlý start do zápasu, ve kterém velmi rychle získal bodový náskok.

První ročník Paddock eligy vyhrál tým Ostrava Steelers.

ČAAF

Finále se hrálo také na dva vítězné duely. Přerovský Smička už před startem tušil, že půjde o vyrovnanou bitvu. „Myslím, že to bude na tři duely," zahrál si na proroka. Lépe začal tým Steelers. Daniel Bria i ve finále potvrdil herní dovednosti a po vítězství 42:7 připsal pro Ostravu první vítězný duel. Pak už opora Ostravy sledovala, jak si povedou spoluhráči. „Bylo to nervydrásající. Paradoxně jsem byl o dost víc nervózní, když hráli kluci, než když jsem hrál já," smál se.

Přerovský Radim Dohnal potvrdil formu ze základní části a odvrátil konec finálové série vítězstvím 20:10 nad Janem Telnarem. O titulu v prvním ročníku Paddock eligy tak musel rozhodnout až třetí duel, ve kterém se proti sobě představili přerovský Daniel Smička a ostravský Jakub Tröster.

K vidění bylo několik zvratů a neobvyklých situací. V závěrečných minutách dokázali oba hráči skórovat a přetahovat se o vedení. Za stavu 24:24 se Jakub Tröster dostal na vzdálenost pro field goal a pět vteřin před koncem zápasu zajistil svému týmu vítězství 27:24 a titul Ostravě. „Do poslední vteřiny nebylo jisté, kdo zvítězí. Jsem rád, že se mi to podařilo a vezeme do Ostravy výhru," radoval se Tröster bezprostředně po finále. „Být prvním vítězem eligy je určitě cenné a bereme to všemi deseti," radoval se Daniel Bria.

U obrazovky už titul slavil. Teď to ještě musíme nandat Lions na hřišti, přeje si fotbalový všeuměl

Z virtuálního světa se týmy přesouvají zpět do reality. Soutěže v čele s Paddock ligou jsou na programu od poloviny srpna. Steelers by jistě kromě vítězství v elize přidali rádi také titul ze hřiště. Třikrát v řadě jim ve finále utekl. Dočkají se na čtvrtý pokus?

Liga amerického fotbalu čeká kvůli pandemii koronaviru na start, bojuje se zatím alespoň na herních konzolích.

ČAAF

rjm, Sport.cz

Časová osa: Esport

Filtr článků - Esport


MS v hokeji 2021

84. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.