Šestý triumf. Virtuální Velkou cenu Brazílie ovládl Russell

15. února 2021 15:52 - Praha

Šampionát esportové formule 1 v neděli pokračoval virtuální Velkou cenou Brazílie. Prvenství na okruhu v Sao Paulu si stejně jako před týdnem v Silverstonu připsal britský pilot Williamsu George Russell. Ten tak zaznamenal své šesté vítězství v populárním esportovém seriálu.

sntv

Třiadvacetiletý Russell do nedělního podniku odstartoval až z 15. pozice. Britský pilot ale využil hromadné havárie několika jezdců na začátku závodu a záhy figuroval na třetí příčce.

Russell pak předvedl dva pěkné předjížděcí manévry a zanedlouho stanul v čele. Druhý Enzo Fittipaldi se s vítězem posledního závodu ze Silverstonu snažil držet krok, Russell ale jeho snahu v klidu kontroloval ve svém virtuálním zpětném zrcátku až do cíle. Na třetím místě skončil Alex Albon.

„Tyhle virtuální závody nejsou jednoduché...Jsem rád, že jsem do toho vložil svůj čas, protože vítězství je vždy skvělé. A to je to, kvůli čemu žijeme závoděním. Jsem rád, že mám příležitosti jako je tato," nechal se po svém šestém virtuálním triumfu slyšet Russell.

pb, Sport.cz

Časová osa: Esport

Filtr článků - Esport


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.

Patička stránky: