Živě

Entropiq bere titul v COOL lize, finále bylo jasnou záležitostí. eSuba je třetí

28. května 2021 17:04 - Praha
(Aktualizováno: 30. května 2021 14:08)

Vrchol deváté sezony Tipsport COOL ligy ve hře Counter-Strike: Global Offensive dramatickou podívanou nenabídl. Entropiq Prague potvrdili dominanci a ve finále porazili Enterprise 3:0 na mapy. Černo-zelení zakončili ročník se 100 % bilancí, když v devíti zápasech včetně vyřazovacích bojů neztratili ani jednu mapu. Bronzové medaile vyválčili plejeři eSuby, kteří v duelu o třetí místo porazili Sampi.Tipsport poměrem 2:1.

 

Vzhledem k tomu, jakým způsobem „Leckr" a spol. opanovali základní část soutěže, bylo spíš otázkou, jestli jim Enterprise ve finále vůbec dokáže vzít alespoň jednu mapu.

Slovenský celek se v základní části prezentoval kvalitní střelbou, bitva o zlato ale ukázala, že ambiciózní tým mladých hráčů Entropiq Prague je nad ostatními celky o parník jinde.

Černo-zelení v prvním dějství opanovali Dust2 16:7, na Overpassu předvedli kanonádu 16:3 a stoprocentní cestu soutěží zakončili výhrou 16:8 na Vertigu.

Fanoušky české esportové scény tak může mrzet, že v Tipsport COOL lize se tentokráte nepředstavila česká jednička Sinners, neboť ta jediná je v současném rozpoložení sil Leckrovi a spol. na české scéně zjevně jediným konkurentem.

Jejich souboje se ale příznivci CS:GO dost možná dočkají na Mistrovství ČR v počítačových hrách.Zpět k soutěži portálu Playzone.

Sobotní program nabídl také střetnutí o bronzovou příčku. V bitvě o třetí místo se představili hráči eSuby a Sampi.Tipsport.

Druhý jmenovaný celek vstupoval do COOL ligy s velkými ambicemi a příznivci českého CS:GO čekali útok na přední příčky soutěže.

Se čtvrtým místem ale v Sampi Gaming House nemůžou být spokojeni. Tým fotbalisty Jakuba Jankta jen tak tak v posledním kole základní části vyválčil účast v play off, v bitvě o třetí místo pak podlehl stálici české scény eSubě 1:2.

Tipsport COOL liga play off:
Semifinále:
eSuba - Enterprise 0:2
Sampi.Tipsport - Entropiq 0:2
O třetí místo:
eSuba - Sampi.Tipsport 2:1
Finále:
Enterprise - Entropiq 0:3
pb, Sport.cz

Časová osa: Esport

Filtr článků - Esport


MS v hokeji 2021

84. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.