Živě

Šampioni esportové hokejové ligy převzali své výhry

8. června 2021 19:06 - Mladá Boleslav/Praha

Mistry ENYAQ Hockey League se v letošním ročníku stali plejeři Pardubic. Ti v konkurenci extraligových celků dokráčeli nejen pro titul šampionů Česka v herním titulu NHL 21, ale také pro ceny generálního partnera soutěže automobilky Škoda.

 

Esport si v Česku postupně buduje početnou fanouškovskou základnu. To platí i o tuzemském virtuálním hokeji.

Na zápasy české esportové hokejové ligy se během letošního ročníku v součtu dívalo bezmála čtvrt milionu fanoušků. Veškeré měřitelné ukazatele rostly ve dvouciferných procentuálních číslech.

Celkové vítězství si v napínavém finále proti Litvínovu zajistili hráči Pardubic, kteří za svůj triumf obdrželi řadu cen. Každý ze tří členů vítězného týmu získal čtyřměsíční zápůjčku vozu Škoda Enyaq iV a herní konzoli Playstation 5. Tým si také rozdělil vítěznou prémii ve výši 80 000 Kč.

„Esport vnímáme jako fenomén s obrovským potenciálem, který sbližuje svět moderních technologií a klasického sportu. Zejména mezi mladou generací jsou elektronické hry velmi populární," říká vedoucí marketingu Škody Martina Zimmermann.

pb, Sport.cz

Časová osa: Esport

Filtr článků - Esport


MS v hokeji 2021

84. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.