Fanoušci esportu truchlí, americký plejer Jaber prohrál boj s rakovinou

8. října 2021 16:45 - Washington/Praha

Americký hráč herního titulu CS:GO Michael „MAiNLiNE“ Jaber podlehl rakovině, bylo mu 26 let. Nemoc mu byla diagnostikována v roce 2019. Tragickou zprávu jako první zveřejnil na Twitteru Jaberův bývalý spoluhráč z celků eUnited Joel „jcrueL“ Cruel.

 

@liquipedia

Jaber dlouhou dobu patřil k severoamerické Counter-Strike: Source scéně. Výrazněji se prosadil až s přechodem na CS:GO v roce 2012.

Americký plejer působil v týmech Method, Enemy, Selfless Gaming a eUnited. Mezi jeho největší úspěchy se řadí vítězství podniku Fragadelphia z roku 2017, působil také v ESL Pro League.

Bývalý trenér Jabera Steve „Ryu" Rattacasa popsal svého svěřence jako „nejpokornějšího a nejzábavnějšího parťáka, s kterým kdy hrál CS:GO".

Ke kondolencím rodině zesnulého hráče se připojuje celý esportový svět včetně severoamerických hvězd jako Matthew „Wardell" Yu a Yassine „Subroza" Taoufikz nebo Pujan „FNS" Mehta.

pb, Sport.cz

Časová osa: Esport

Filtr článků - Esport


MS v hokeji 2021

84. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.