eSuba bude spolupracovat se Střední školou Klíč v rámci oboru 3D grafika a počítačové hry

8. října 2021 16:34 - Praha

Herní tým eSuba vstupuje do spolupráce se Střední školou Klíč v České Lípě, která otevřela nový vzdělávací program se zaměřením na gaming a esport v Česku.

 

V některých zemích v zahraničí už jsou esportové obory o dost rozšířenější, ale v České republice je SŠ Klíč v tomto směru prvním průkopníkem. Letos v září nastoupili již studenti 1. a 2. ročníku oboru 3D grafika a počítačové hry.

Tradiční herní organizace se aktivně zapojí v rámci předmětů „Fiktivní firma" a „Počítačové hry" a poskytne své odborné znalosti a bude pomocnou rukou učitelům. Představitelé týmu eSuba přinesou do nového vzdělávacího programu pohled profesionální herní organizace.

Odborníci z eSuby se budou díky svým zkušenostem zúčastňovat tematických workshopů, podílet se na zadávání a vyhodnocování individuálních i skupinových projektů a přímo do vyučování se bude pravidelně zapojovat řada zajímavých hostů.

„V eSubě se již dlouhá léta snažíme o popularizaci esportu. Vzdělávání je klíčovým pilířem našich aktivit, zejména pokud se jedná o širokou veřejnost. Máme proto nesmírnou radost z nově uzavřené spolupráce se Střední školou Klíč, která jako první nabízí vzdělávací program v oblasti gamingu a potažmo i esportu. V rámci naší spolupráce se budeme podílet na teoretické přípravě studentů v rámci vybraných témat a také na přípravě a vyhodnocení případových studií," zdůvodňoval nově vzniklou spolupráci Bersen Hoxha, COO eSuby.

pb, Sport.cz

Časová osa: Esport

Filtr článků - Esport


MS v hokeji 2021

84. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.