Žižkov - Jihlava 0:1Jihlava vydřela výhru na Žižkově a stále vede druhou ligu

Fotbalisté Jihlavy ve 12. kole druhé ligy vydřeli vítězství 1:0 na hřišti Viktorie Žižkov a vedou tabulku o bod před Českými Budějovicemi. O výhře Vysočiny rozhodl pouhé čtyři minuty před koncem obránce Petr Tlustý.

První poločas patřil Jihlavě, která mohla jít i do vedení, ale Javůrkův gól neplatil kvůli ofsajdu. Po přestávce Žižkov přidal a soupeře zatlačil, když ale domácí neproměnili ani jednu z řady šancí, byli potrestáni. V 86. minutě se hlavou po centru prosadil Tlustý.

Jihlava zaznamenala čtvrté vítězství za sebou, zatímco Žižkov potvrdil, že se mu nedaří. Z posledních osmi utkání Viktoria jen jednou zvítězila a je o skóre předposlední za trojicí Třinec, Chrudim, Vlašim.

12. kolo druhé fotbalové ligy
Viktoria Žižkov - Vysočina Jihlava 0:1 (0:0)
Branka: 86. Tlustý. Rozhodčí: Nenadál - Vít, Šimáček. ŽK: Rondič - Ljovin. Diváci: 1270.
Žižkov: Hrubeš - Stříž, Vilotič, Švejdík, Urbanec (46. Sintean) - Žežulka (31. Podrazký), Batioja - Bazal, Rondič, Halgoš (79. Trapanovski) - Musa. Trenér: Mikolanda.
Jihlava: Vízek - Fulnek, Štěpánek, Tlustý, Preisler - Machuča - Javůrek (83. Klíma), Ljovin (90. Šlein), Šefčík (71. Šumský), Novotný - Zoubele. Trenér: Šmarda.
Vlašim - Varnsdorf 1:1 (0:1)
Branky: 69. Janda - 26. Rudnytskyy. Rozhodčí: Ginzel - Pfeifer, Vodrážka. ŽK: Bačkovský, Skopec - Dordič. Diváci: 485.
Vlašim: Le Giang (12. Bačkovský) - Kadlec, Piško, Štochl, Mizerák - Blecha, Skopec, Ivanko-Macej (59. Túlio), Fortelný (77. Selemani), Janda - Fotr. Trenér: Boev.
Varnsdorf: Porcal - Zbrožek, Kozma, Kouřil, Richter - Bláha, Dordič, Kocourek (84. Kubista), Kodeš, Rudnytskyy (65. Barac) - Ondráček (73. Schön). Trenér: Oulehla.