Živě

Prostějov - Táborsko 2:1

Táborsko po prohře v Prostějově zůstalo předposlední

27. dubna 2019 19:04 - Prostějov

Fotbalisté Táborska nevyužili šanci alespoň dočasně opustit předposlední místo druholigové tabulky. Ve 25. kole prohráli 1:2 v Prostějově a na patnácté příčce ztrácí bod na čtrnáctou Chrudim, která má k dobru zápas s Jihlavou. Prostějov poskočil na 11. příčku.

Domácí poslal ve 12. minutě po rohu do vedení útočník Kroupa a gólem oslavil dnešní 39. narozeniny. Táborsko ale do poločasu srovnalo zásluhou Vandase. Zápas tak rozhodl až po hodině hry Koudelka. Hosté už vyrovnat nedokázali, naopak v závěru měl Prostějov ještě skóre navýšit.

25. kolo druhé fotbalové ligy:
Prostějov - Táborsko 2:1 (1:1)
Branky: 12. Kroupa, 61. Koudelka - 42. Vandas. Rozhodčí: Lerch - Koval, Mojžíš. ŽK: Koudelka, Sus, Biolek - Klusák. Diváci: 500.
Prostějov: Le Giang - Kroupa, Slaninka, Koudelka, Polák - Janíček (46. Sus), Biolek, Vošahlík, Lutonský (86. Machynek) - Schuster, Píchal (61. Žikol). Trenér: Machala.
Táborsko: Šiman - Navrátil, Březina, Kučera (78. Toutou Mpondo), Vandas (73. Kopřiva) - Čermák, Frýdek, Klusák, Pilík - Valenta (63. Gebert), Musiol. Trenér: Mikolanda.

Fortuna liga - nadstavbová část

Fortuna liga mění herní formát. Po 30. kole základní části se hraje nadstavbová část, během které jsou kluby rozděleny do tří skupin - o titul, evropské poháry a záchranu. Nadstavba startuje 3. 5. a bude uzavřena 2. 6.