Fotbalisté HFK remizovali a Bohemians 1905 nedostihli

Fotbalisté HFK Olomouc v sobotním utkání 27. kola druhé ligy s Jakubčovicemi promarnili šanci dotáhnout druhý celek tabulky Bohemians 1905. Celek z Hané po remíze 2:2 ukrojil z náskoku Pražanů jen jeden bod a ztrácí dva body.

Úvod patřil domácím, ale ani jedna ze tří brankových šancí gólem neskončila. Kazár střílel zblízka, Dadák nejprve pálil z dálky a pak mu chyběl ve skluzu u pravé tyče odkryté hostující branky necelý metr k tomu, aby skóroval. Na druhé straně hned první příležitost Jakubčovic znamenala branku. Baránek přesnou přihrávkou našel nabíhajícího Prohászku, který hlavou zajistil hostům vedení.

Olomoučtí dál útočili a Lošťák z přímého volného kopu z 18 metrů bombou k levé tyči vyrovnal. Hosté se sice i potom většinu času bránili, ale v útoku byli nebezpeční. Po centru z levé strany Prohászka hlavou poslal míč před Doležalovu branku, kde jej Hanus ve skluzu usměrnil k pravé tyči a Jakubčovice podruhé vedly.

Po přestávce začali domácí opět náporem; největší šanci měl Lukášek, avšak z deseti metrů mířil vedle. V 57. minutě se Da Silva prosadil v souboji s Krajčovičem, přihrál Kazárovi, který prodloužil na nabíhajícího Dadáka a ten sám před odkrytou brankou nezaváhal.

Trenér Kalvoda pak ve snaze strhnout vítězství na domácí stranu poslal na hřiště čerstvé Krutého a Škutu. Hosté ale dobře bránili, jediné příležitosti HFK měli Škuta a Kazár.

Infarktové drama v Hlučíně

Existenční duel Hlučína a Vítkovic vygradoval do infarktové koncovky. Zatímco za devadesát minut si obě mužstva vypracovala po jediné šanci - Tirer z trestného kopu trefil tyč a v 46. minutě vytlačil hlučínský gólman Valach jedovatou Jakusovu ránu na břevno, v nastavení se děly nevídané věci.

Domácí už v něm dohrávali o devíti, když po faulech v hloubi hřiště dostali druhé žluté karty Bogdaň a Toth. Závěrečnou přesilovku i sílící tlak Vítkovice využily v 94. minutě, když po závaru před brankou dorazil míč do sítě střídající Černý.

Vítězný gól to však nebyl. Poslední slovo měl v sedmé nastavené minutě hlučínský náhradník Hanus, který po standardní situaci na opačné straně a nevídaném závaru v malém vápně vydoloval balon ze změti těl a s tečí jednoho z bránících hráčů ho umístil pod břevno.

HFK Olomouc - Jakubčovice 2:2 (1:2)
Branky: 22. Lošťák, 57. Dadák - 13. Prohászka, 30. Hanus. Rozhodčí: Bílek - Handlíř, Santarius. ŽK: Krajčovič, Baránek, Kopta, Daněk (všichni Jakubčovice). Diváci: 754.
HFK Olomouc: Doležal - Lošťák, O. Kalvoda (60. Škuta), Kotůlek, Josefík - Spáčil, Grim, Lukášek, Dadák (60. Krutý) - Kazár, Da Silva (73. Korčián). Trenér: Kalvoda.
Jakubčovice: Kollár - Kopta, Kuděla, Krajčovič, Daněk - Hanus (71. Mikula), Baránek (79. Kunc), Fischer, Vondra (63. Krohmer) - Svatonský, Prohászka. Trenér: Bittengel.
Hlučín - Vítkovice 1:1 (0:0)
Branky: 90+7. Hanus - 90+4. Černý. Rozhodčí: Kocourek. ŽK: Hornyak, Bogdaň, Toth - Motyčka, Novák. ČK: 57. Bogdaň, 77. Toth. Diváci: 1526.
Hlučín: Valach - Volek, Bogdaň, Štýbar, Hornyak - Žižka (56. Skotnica), Sáblík, Tirer (69. Melecký), Toth - Dombi (90. Hanus), Havlíček. Trenér: Cviertna.
Vítkovice: Kello - Hejdušek, Derych, Hromkovič, Třasák (72. Novák) - Valášek (73. Černý), Švec, Motyčka, Mikulenka - Jakus (90. Kroker), Jandík. Trenér: Grussmann.