Pardubice - Chrudim 4:0Pardubice porazily Chrudim 4:0 a pojistily si vedení v druhé lize

Fotbalisté Pardubic zvítězili ve 14. kole druhé ligy doma nad Chrudimí jasně 4:0 a pojistili se vedení v tabulce. Zvítězila i druhá Dukla Praha, která přestřílela nováčka Líšeň 4:2 a na první místo dál ztrácí dva body. Třetí Jihlava remizovala v Prostějově 1:1 a nevyužila možnost se na Duklu bodově dotáhnout. Sokolov remizoval s Třincem 2:2.

Pardubice odčinily minulou porážku 2:3 v Jihlavě. Ve východočeském derby s Chrudimí rozhodl favorit už v úvodních 45 minutách, kdy dal tři branky. Dvakrát se v zápase prosadil kapitán Jeřábek. Pardubice vyhrály i sedmý domácí duel druholigové sezony, Chrudim naopak potřetí z posledních čtyř kol prohrála a je jedenáctá.

Dukla v minulém kole překvapivě podlehla v Chrudimi, kde ztratila dvougólové vedení, tentokrát ale náskok 2:0 proměnila ve tři body. Klíčový byl závěr první půle, kdy zlomily bezbrankový stav trefy domácích Krunerta s Pirochem. Brněnská Líšeň v závěru jen zkorigovala skóre a nebodovala po předchozích dvou výhrách.

Prostějov obral Jihlavu

Prostějov, který předchozí dvě utkání v lize vyhrál, začal lépe a v 54. minutě šel díky Slaměnovi do vedení. Vysočina srovnala v 78. minutě zásluhou střídajícího Koubka. O deset minut později byl vyloučen hostující obránce Tijani. Jihlava v soutěži nezvítězila venku popáté v řadě, přičemž potřetí za sebou remizovala 1:1.

Sokolov mohl v případě vítězství nad Třincem aspoň na chvíli opustit poslední místo tabulky. Domácí sice v druhé půli brankami Čiháka s Mejdrem otočili skóre, ale dělbu bodů zařídil z penalty střídající Kubala po šesti minutách na trávníku. Třinec bodoval poprvé po dvou kolech a patří mu osmá příčka.

14. kolo druhé fotbalové ligy:
Dukla Praha - Líšeň 4:2 (2:0)
Branky: 39. Krunert, 45.+2 Piroch, 65. Preisler, 80. Hašek - 70. Ševčík, 90. M. Vintr. Rozhodčí: Vojkovský - Mojžíš, Bureš. ŽK: Chlumecký, Souček - Hlavica, Hladík. Diváci: 624.
Dukla: Hruška - Souček, Piroch, Chlumecký - Tetour, Doumbia, Krunert (69. Hadaščok), Koval (88. Bezdička), Preisler - Hašek (87. Ayong), Holík. Trenér: Skuhravý.
Líšeň: Šustr - Jeřábek, Hlavica, Bačo, Suchý (76. O. Vintr) - Čermák - Reteno, Demeter (81. M. Vintr), Hladík, Machálek - Zikl (67. Ševčík). Trenér: Kafka.
Pardubice - Chrudim 4:0 (3:0)
Branky: 45. a 89. z pen. Jeřábek, 15. Černý, 24. Hlavatý. Rozhodčí: Královec - Nádvorník, Poživil. ŽK: Sulík, Řezníček, Mrázek (mimo hřiště). Diváci: 1792.
Pardubice: Šmíd - Prosek, Šejvl, Toml, Čelůstka - Jeřábek - Kohút (84. I Sang-hjok), Hlavatý (88. Sokol), Solil, Zifčák - Černý (82. Miker). Trenér: Novotný.
Chrudim: Zíma - Řezníček, Drahoš, Krčál, Hlavsa (46. Hynek) - Kesner, Sixta (66. Vašulín), Janoušek - Sulík, Dostálek (46. Ujec) - Rybička. Trenér: Veselý.
Sokolov - Třinec 2:2 (0:1)
Branky: 56. Čihák, 69. Mejdr - 44. Hlúpik, 78. Kubala z pen. Rozhodčí: Petřík - Myška, Melichar. ŽK: Machek, Šmehyl - Hlúpik, Cienciala. Diváci: 330.
Sokolov: Šiman - Mejdr, Hošek, Stropek, Jakub Dvořák II. - Machek, Čihák - Šmehyl (82. Štursa), Kopřiva, Vávra (72. Selnar) - Červenka. Trenér: Tichota.
Třinec: Adamuška - Omasta, Gáč, Šula, Janoščín - Cienciala, Samiec (72. Kubala), Valenta (80. Wojnar), Machalík, Hlúpik - Tijani (70. Akulinin). Trenér: Habanec.
Prostějov - Jihlava 1:1 (0:0)
Branky: 54. Slaměna - 78. Koubek. Rozhodčí: Adámková - Novák, Vodrážka. ŽK: Sus, Koudelka, Polák - Smejkal, Novotný, Zoubele. ČK: Tijani (Jihlava). Diváci: 445.
Prostějov: Bréda - Janíček, Sus, Schuster - Pašek - Koudelka (90.+1 Pernackyj), Polák, Biolek, Lutonský - Slaměna (90.+4 Šteigl), Rolinc (59. Kroupa). Trenér: Machala.
Jihlava: Vejmola - Tijani, Novotný, Tlustý, Smejkal (60. Mikuš) - Vaculík, Zoubele, Javůrek (79. Rezek), Lacko, Fortelný - Jawo (66. Koubek). Trenér: Kučera.