Brno - Žižkov 6:1Zbrojovka se po kanonádě ujala vedení v tabulce

Až překvapivě snadno si brněnská Zbrojovka poradila v souboji dvou předních celků s Viktorií Žižkov. Moravané rozstříleli soupeře z hlavního města vysoko 6:1 a posunuli se do čela fotbalové Fortuna Národní ligy. Druhé Pardubice mají ale proti Brnu ještě dva zápasy k dobru. Prostějov porazil Hradec Králové 2:1, Ústí nad Labem remizovalo s Třincem 3:3, Vítkovice s Líšní 2:2 a Vlašim s Vyšehradem 1:1.

Hráči Brna se radují z druhého gólu. Zleva autor gólu Peter Štepanovský a Adrián Čermák.

Zbrojovka se rozjíždí. Žižkov vyřídila již za poločas, který vyhrála 4:1. Nakonec zvítězila 6:1, po dvou gólech si připsali Štěpanovský a Hladík.

Hradce Králové prohrál podruhé v sezoně s Prostějovem, když i jarní střetnutí skončilo výsledkem 2:1. Lépe přitom načali duel na hřišti soupeře Votroci, kteří po gólu Vlkanovy od 21. minuty vedli. Domácí ale zvládli zápas po změně stran dvěma trefami v rozmezí šesti minut otočit. Nejprve srovnal Stříž a následně dokonal obrat Píchal.

Ofenzivní podívaná byla k vidění v Ústí nad Labem, kam dorazil Třinec. Domácí třikrát vedli, Slezané ale dokázali vždy odpovědět a odvézt si tak na dalekou cestu domů bod za remízu 3:3.

Zápas mezi Vlašimí a Vyšehradem skončil nerozhodně 1:1. Lépe načali utkání dvou tabulkových sousedů domácí, které poslal ve 38. minutě do vedení Janda. Hosté se prosadili sedm minut po změně stran zásluhou Čvančary.

Vítkovice remizovaly s Líšní 2:2. Nováček vedl v Ostravě po gólech Zikla a Málka už o dvě branky, pak se ale v rozmezí tří minut dvakrát prosadil domácí Holiš a zařídil posledním Vítkovicím remízu.

27. kolo druhé fotbalové ligy:
Brno - Žižkov 6:1 (4:1)
Branky: 3. a 42. Hladík, 18. a 55. Štepanovský, 23. Růsek z pen., 80. Sedlák - 30. Súkenník. Rozhodčí: Franěk - Hock, Melichar. ŽK: Dreksa - Žežulka. Diváci: 3200 (limit 5000 osob na stadionu).
Prostějov - Hradec Králové 2:1 (0:1)
Branky: 58. Stříž, 64. Píchal - 21. Vlkanova. Rozhodčí: Rejžek - Kotalík, Pečenka. ŽK: Šteigl, Biolek, Bialek, Pernackyj - Urma, Martinec, Rada. Diváci: 496 (limit 5000 osob na stadionu).
Ústí nad Labem - Třinec 3:3 (2:1)
Branky: 18. a 72. z pen. Richter, 44. Dramé - 32. a 58. Valenta, 74. Puchel. Rozhodčí: Cihlář - Klupák, Mikeska. ŽK: Richter, Bassey, Miskovič, Matějka - Kušnír, Hlúpik, Šula. Diváci: 876 (limit 5000 osob na stadionu).
Vítkovice - Líšeň 2:2 (0:1)
Branky: 56. Holiš, 58. Chvěja - 9. Zikl, 52. Málek. Rozhodčí: Machálek - Mojžíš, Bureš. ŽK: Chvěja, Ožvold, Holiš - Vintr, Silný. Diváci: 255 (limit 5000 osob na stadionu).
Vlašim - Vyšehrad 1:1 (1:0)
Branky: 39. Janda - 52. Čvančara. Rozhodčí: Musil - Vodrážka, Lakomý. ŽK: Diamé (Vlašim). Diváci: 565 (limit 5000 osob na stadionu).