Sokolov nechal béčko Sparty na posledním místě, Bohemians Praha zdolali Ústí

SOKOLOV

Fotbalisté Sokolova porazili na domácím hřišti béčko pražské Sparty 2:0 a nechali soupeře na posledním místě druholigové tabulky. Sami naopak v 7. kole potvrdili tříbodový zisk z minulého domácího utkání s Ústím nad Labem a jsou průběžně čtvrtí. Střížkovská Bohemka zdolala Ústí nad Labem 2:0 a upevnila si postavení v popředí tabulky .

Do utkání lépe vstoupili mladí sparťané, Podaného nepřesnou střelu však Putz tečoval těsně vedle tyče. Sokolov odpověděl nůžkami Vaněčka, které Kamenár skvělým zákrokem zneškodnil. Slovenský gólman se vytáhl i proti Čadově šanci. Další už zmařily nepřesnosti na obou stranách a úvodní poločas góly nepřinesl.

I po přestávce se dlouho hrálo bez šancí. Až po hodině hry našel Hanzlík přesným centrem Mliku, který z voleje nekompromisně propálil Kamenára. Sokolov si od té doby získal trvalou převahu. V 83. minutě byl ve vápně sražen Geňo, penaltu kopal Vaněček, a když mu poprvé Kamenár střelu vyrazil, napodruhé už nezaváhal.

Severočeši vyšli poprvé střelecky naprázdno

Fotbalisté Bohemians Praha porazili díky brankám Petera Očovana a Pavla Grznára 2:0 tým Ústí nad Labem a upevnili si své postavení v popředí tabulky. Brankář vítězů Václav Winter uhájil už popáté čisté konto, naopak exprvoligový tým hostí vyšel poprvé v sezóně střelecky naprázdno. Odvrátilo se ale od něj štěstí, dvakrát totiž nastřelil břevno.

Domácí celek navzdory absenci zraněných Huni a stále i Drska vstoupil tentokrát do utkání velmi ofenzivně, a to se mu vyplatilo už po čtvrthodině hry. Fenyk zleva našel v šestnáctce hostí osamoceného Očovana a pro něj už nebyl problém zblízka otevřít skóre. Severočeši, kteří přijeli na Střížkov s vizitkou nejproduktivnějšího týmu soutěže s průměrem tří vstřelených branek na zápas, brzy zvedli hlavu a po rohu Martykán zblízka hlavičkoval do břevna.

Tři minuty před poločasem však kapitán hostí Džuban fauloval před šestnáctkou Očovana a z trestného kopu Grznár zvýšil na 2:0. Těsně před odchodem do kabin mohl přidat třetí branku Duchnič, tentokrát byl ale gólman hostí Novák na místě.

Osm minut po změně stran měli Ústečtí opět smůlu, když Veverka trefil břevno. Dvacet minut před koncem pak Grznárovu střelu vyhlavičkoval z hostující branky Jablonský, na skóre 2:0 se tak už nic nezměnilo.

Sokolov - Sparta Praha B 2:0 (0:0)
Branky: 61. Mlika, 84. Vaněček. ŽK: 44. Dvorník - 45. Putz, 78. Frýdek. Rozhodčí: Váňa - Zlámal, Šecová. Diváci: 1360.
Sokolov: Buček - Dřížďal, Hájovský, Dvorník, Hanzlík - Glaser (73. Benda), Vrtělka, Šindelář, Čada (57. Geňo), Vaněček - Mlika (89. Dvořák). Trenér: Látal.
Sparta B: Kamenár - Sus, Doležal, Brabec, Frýdek - Ujlaky (59. Jirásek), Tomášek, Rada, Podaný - Putz (46. Nádeníček), Jeřábek. Trenér: Z. Svoboda.
Bohemians Praha - Ústí nad Labem 2:0 (2:0)
Branky: 15. Očovan, 42. Grznár. Rozhodčí: Býma - Santarius, Pilný. ŽK: Fenyk - Džuban, Volek, Zachariáš. Diváci: 410.
Bohemians Praha: Winter - Flachbart, Penc, Lencevič (70. Mišák), Križan - Fenyk (78. Novotný), Demeter, Macháček, Grznár - Očovan (89. Ibe), Duchnič. Trenér: Barát.
Ústí nad Labem: R. Novák - Hyčka (29. L. Dvořák, 78. Moulis), Jablonský, Džuban, Zeman - Volek, Martykán (75. Brunclík), Zachariáš, Benčík - Veverka, Vaněček. Trenér: Habanec.
Karviná - Zlín 1:0 (1:0)
Branka: 33. Motyčka. Rozhodčí: Možíš - Večeřa, Slavík. ŽK: Motyčka, Hrtánek - Jugas, Jelínek. Diváci: 1721.
Karviná: Kafka - Hrtánek (78. Mráz), Motyčka, Bolf, Hoffmann - Ciku, Jursa, Ficek (63. Presl), Miloslavjev (74. Bartošák) - Gonda, Mišínský. Trenér: Kula.
Zlín: Dostál - Jugas, Malý, Kubica, Jelínek - R. Dobeš, Elšík, Motal (85. Bublák) - Železník (89. Hájek), Poznar, Šrom (77. J. Dobeš). Trenér: Skácel.
Zbrojovka Brno - Třinec 0:0
Rozhodčí: Nenadál - Marek, Paták. ŽK: Matoušek, Siegl, Nekuda (všichni Třinec). Diváci: 1575.
Brno: Bureš - Pašek, Simerský, Polák, Kasálek - Šamánek (69. Došek), R. Buchta, Koloušek, Tomeček (57. Sedláček) - Doležal, Švancara (75. Hromek). Trenér: Wagner.
Třinec: Lipčák - Matoušek (46. Ceplák), Kuděla, Rehák, Siegl - Malíř, Hanus, Maroši (81. Pospíšil), Joukl - Nekuda, Gavlák (64. Szmek). Trenér: Luhový.
Sezimovo Ústí - Čáslav 3:0 (2:0)
Branky: 22. Mach, 36. Nesvadba, 78. Javorka. Rozhodčí: Ondráš - Kocian, Makovička. ŽK: Ciferský, Kotrba, Nesvadba - Kunášek, Rakovan. ČK: 67. Ciferský.
Sezimovo Ústí: Berkovec - Rožboud, Kotrba, Nesvadba, Ptáček - Javorek, Ciferský, Kostečka (90. Mašek), Vyhnal (64. Kočí) - Mach, Vukadinovič (84. Sklenář). Trenér: Zákostelský.
Čáslav: Ducheček - Špidlen, Němeček, Karal, Kunášek - Fikejz, Rakovan, Jukl (51. Čertík), Šisler - Voltr (80. Hečko), Džafič (51. Kaňák). Trenér Abrhám.
Opava - Znojmo 0:1 (0:1)
Branka: 24. Vašíček. Rozhodčí: Orel - Kovařík, Tacina. ŽK: Čáp, Křeček - Jonov, Trnovec, Zivčák, Okleštěk. Diváci: 2239.
Opava: Bláha - Pomp (80. Neubert), Cigánek, Ryška, Čáp - Partyš, Sedláček (65. Schaffartzik), Křeček, Vyskočil - Mrázek, Radzinevičius (46. Halaška). Trenér: Mazura.
Znojmo: Hrubý - Hříbek, Yonov, Mička, Sukup - Zifčák (60. Lukáš), Okleštěk, Hnaníček, Lacko (90. Podzemský), Trnovec - Vašíček (71. Krhut). Trenér: Smrček.