Třinec remizoval v druhé lize s Čáslaví, bod zachránil z penalty

TŘINEC

Fotbalisté Třince remizovali v osmém kole druhé ligy s Čáslaví 1:1. Bod jim zachránila penalta po Šislerově faulu na Siegla, kterou v 78. minutě proměnil Malíř.

Od 33. minuty byli ve vedení hosté, když se stoper Karal prosadil po Voltrově centru. Domácím se hra vůbec nedařila, záložní řada nedokázala podržet míč a s nakopávanými míči si čáslavská obrana snadno poradila. První velkou šanci si Třinečtí připravili až v 70. minutě, kdy po Surynkově střele vykopl Špidlen míč z brankové čáry.

Ani hosté se před pokutové území svého protivníka nedostávali příliš často. Krátce před vyrovnávacím gólem mohl jejich vedení pojistit Prášil, ale z pěti metrů netrefil prázdnou třineckou branku. V závěru se proti domácímu brankáři Lipčákovi neprosadil ani střídající Timm.

Varnsdorf bez trenéra Křečka prohrál se Sokolovem

Fotbalisté Varnsdorfu první utkání bez trenéra Aleše Křečka nezvládli. Jejich sérii čtyř druholigových zápasů bez porážky dnes rázně uťal třetí celek tabulky Sokolov, který v osmém kole zvítězil na jejich stadionu 3:1.

Křečka, který povede ve slovenské lize tým Ružomberku, vystřídal na varnsdorfské lavičce dosavadní asistent Pavel Hradiský. Jeho svěřenci měli slibný nástup, když se už ve čtvrté minutě trefil Chod.

Jenže Baník dokázal skóre otočit. V 19. minutě Mlika ukončil Porcalovu čtyřzápasovou neprůstřelnost a vyrovnal, v druhé půli pak rozhodla o výhře hostů Čadova tečovaná střela. V nastavení se pak prosadil ještě střídající Geňo.

Třinec - Čáslav 1:1 (0:1)
Branky: 78. Malíř z pen. - 33. Karal. Rozhodčí: Bílek - Ubias, Kovařík. ŽK: Joukl, Pospíšil, Siegl, Matoušek, Nekuda - Voltr, Fikejz, Šisler. Diváci: 867.
Třinec: Lipčák - Matoušek (76. Gavlák), Kuděla, Rehák, Siegl - Malíř, Pospíšil, Hanus (59. Maroši), Joukl - Surynek, Szmek (59. Nekuda). Trenér: Luhový.
Čáslav: Ducheček - Hečko, Šisler, Karal, Kunášek - Fikejz, Prášil, Čertík (90. Kaňák), Špidlen, Voltr - Němeček (13. Hejný, 85. Timm). Trenér: Abrhám.
Varnsdorf - Sokolov 1:3 (1:1)
Branky: 4. Chod - 19. Mlika, 71. Čada, 90.+4 Geňo. Rozhodčí: Hrubeš - Handlíř, Paták. ŽK: J. Procházka - Geňo. Diváci: 1080.
Varnsdorf: Porcal - Mach, Pimpara, Stehlík, Hozda - Rudnickij, Kotiš (74. Breite), Koblížek, Matějov - Melunovič, Chod (79. J. Procházka). Trenér: Hradiský.
Sokolov: Buček - Dřížďal, Hájovský, Dvorník, Hanzlík - Glaser (70. Dvořák), Šindelář, Čada (76. Geňo), Vaněček - Mlika (88. Šilhan), Vrtělka. Trenér: Látal.