Pros už není v představenstvu Brna, nabízí svůj podíl k prodeji

11. října 2011 17:06 - BRNO

Spolumajitel fotbalistů Zbrojovky Brno Roman Pros rezignoval na funkci člena představenstva klubu s tím, že po špatných výsledcích týmu ve druhé lize čelí stupňujícím se nenávistným reakcím fanoušků. Své rozhodnutí dnes oznámil v písemném prohlášení. Navíc svůj podíl v klubu nabídl tomu, kdo má prokazatelnou schopnost celku pomoci a řídit jej lépe.

"Jedinou podmínkou vlastnictví je garance zachování chodu celého klubu," uvedl Pros, jenž vlastní v klubu 35 procent stejně jako jeho bratr Stanislav.

"Zásadní chybou bylo, že pod mým vedením přišli hráči, které jsem si do mužstva nevybral," uvedl Pros v prohlášení. Odpovědnosti za příchody těchto hráčů se ale nezříká.

"Práci pro klub jsem vykonával svědomitě, zadarmo a s nejlepší vůlí pomoci. Nechci ale již dále podepisovat kontrakty s novými hráči a trenéry, stejně tak nechci zasahovat do řízení klubu, když výsledkem je jen další hluboké zklamání," dodal Pros.

Vedení v pondělí dočasně jmenovalo místo odvolaného René Wagnera trenérem Róberta Kafku. Na hledání nového trenéra prý potřebuje více času. Po jarním sestupu je Zbrojovka po první třetině druhé ligy na předposledním 15. místě se ziskem sedmi bodů.

ČTK

Časová osa: Národní liga

Filtr článků - Národní liga


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..