Prostějov - Dukla 1:0 Hanáci zdolali slavného soupeře a jsou třetí, Táborsko si pomohlo

7. dubna 2021 18:31 - Praha
(Aktualizováno: 7. dubna 2021 18:58)

Fotbalisté Prostějova porazili v dohrávce 14. kola Fortuna Národní ligy nejtěsnějším rozdílem 1:0 pražskou Duklu a polepšili si v neúplné tabulce na třetí místo. Tým z Julisky zůstává osmý. V utkání 15. kola pak Táborsko v bitvě o záchranu porazilo poslední Vyšehrad 4:0 a přenechalo druhou sestupocvou příčku Jihlavě.

Vlastimil Vacek, Právo

Hanáci si připsali další cenný skalp. Jediný gól zápasu vsítil už v 9. minutě David Píchal, jenž využil zmatků v hostující obraně. Dukla nebodovala ve druhé nejvyšší soutěži poprvé od loňského listopadu, kdy doma prohrála s Chrudimí.

Prostějov má už jen o dva body méně než vedoucí Hradec Králové a druhá Líšeň.

Táborsko bodovalo i ve čtvrtém jarním utkání a udělalo další krok k záchraně. Jihočeši porazili beznadějně poslední Vyšehrad rozdílem třídy 4:0.

Skóre otevřel v 17. minutě David Čapek, hlavní hvězdou zápasu se ale stal Emanuel Tolno. Dvacetiletý ghanský útočník zkompletoval po brankách ze 44. a 75. minuty v nastaveném čase hattrick.

14. kolo druhé fotbalové ligy:
Prostějov - Dukla Praha 1:0 (1:0)
Branka: 9. Píchal. Rozhodčí: Vojkovský - Mikeska, Vejtasa. ŽK: Stříž, Omale - Faleye. Bez diváků.
15. kolo druhé fotbalové ligy:
Táborsko - Vyšehrad 4:0 (2:0)
Branky. 44., 75. a 90.+3 Tolno, 17. Čapek. Rozhodčí: Orel - Blažej, Pfeifer. ŽK: Kříž (Vyšehrad). Bez diváků.

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.