Živě

Slavia navázala spolupráci s druholigovou Vlašimí, kterou bude trénovat Hyský

1. června 2021 17:10 - Praha

Změna je život. Do roku 2019 spoluprcovala Vlašim ve druhé lize s pražskou Spartou, nově ji ale bude pojit partnerství s mistrovskou Slavií. úřadující mistři budou rozvíjet ve Vlašimi své talentované hráče. Novým trenérem středočeského týmu se stane Martin Hyský, který doposud vedl slávistickou devatenáctku.

 

Petr Horník, Právo

"Tu situaci bych asi úplně nesrovnával. Teď máme zkrátka nastavené rámcové podmínky, za kterých budou přicházet hráči ze Slavie na hostování k nám. Budeme vybírat mladé, ale nejen je. Chceme je vybírat pečlivě," řekl vlašimský místopředseda a sportovní ředitel Jan Jícha klubovému webu.

"Jsme se Slavií prostě partneři, nejsme žádní jejich poddaní. Máme vlastní vedení, vlastní integritu, rozhodujeme se sami za sebe. Rozhodně se Vlašim nikomu nezaprodává," doplnil.

Krásné gesto pro slávistické šampiony. Tohle se v Česku moc nevidí

Pětačtyřicetiletý Hyský na lavičce vystřídá kouče Daniela Šmejkala, který v minulé sezoně dovedl Vlašim k šestému místu a po vypršení smlouvy z klubu odešel. Hyského asistenty budou Matěj Laža a Miroslav Podrazký.

"Martin Hyský je ambiciózní trenér a má chuť něco dokázat, což je dobře, protože tím pádem sám bude mít maximální motivaci u nás ve Vlašimi sestavit co nejlepší tým a být úspěšný," uvedl Jícha.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Národní liga

Filtr článků - Národní liga


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..