Živě

Do Drnovic se vrací profesionální fotbal, druhou ligu tam bude hrát MFK Vyškov

21. července 2021 15:21 - Drnovice

Do nejznámější fotbalové vesnice v Česku se vrací profesionální sport. Na stadionu v Drnovicích bude hrát druhou ligu nováček soutěže z nedalekého Vyškova. Cílem MFK bude záchrana.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Drnovice patřily na přelomu milénia k předním týmům české ligy, v roce 2000 se po třetím místě kvalifikovaly do tehdejšího Poháru UEFA, v němž vypadly s Mnichovem 1860. Na tehdy novém moderním stadionu pro více než 6000 diváků hrála několik zápasů i česká reprezentace.

Jenže klub opustil jako majitel Chemapol a po finančních potížích zakladatele "drnovického zázraku" Jana Gottvalda klub zkrachoval.

Komise rozhodčích chce držet směr daný UEFA, více odpovědnosti sudích, méně VAR

Profesionální fotbal se tam hrál naposledy ve druhé lize před 15 lety. Stadion získala do svého majetku obec a udržela jej v tak provozuschopném stavu, že nyní po několika menších úpravách splnil licenční podmínky pro druhou ligu.

Kapitán Votroků už není tak vyblázněný a před startem ligy hlásí: Fotbalově jsme jiní

Vyškov povede do soutěže trenér Jan Trousil, někdejší stoper Brna či Slovácka. Asistovat mu bude Josef Mazura, který jako kouč zažil část slavné drnovické éry před dvaceti lety. "Jsme nováčkem a naším cílem je záchrana," uvedl na dnešním setkání s novináři Trousil.

Jeho tým skoro rok nehrál mistrovské utkání, ale připraven na sezonu je. "Čekáme ještě na některá hostování z prvoligových klubů, takže kádr není uzavřen," řekl generální manažer klubu Zbyněk Zbořil.

Vyškov vstoupí do druhé ligy tuto sobotu v 17 hodin v Praze na Dukle.

Nejhorší fotbalové týmy v Česku? Dukla vyhrála jen dvakrát, pouhých jedenáct bodů pro Lázně Bohdaneč

ČTK

Časová osa: Národní liga

Filtr článků - Národní liga


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..