Rubriky:

Národní liga

Táborsko už má prvoligový domov. Nováčka by vzali pod střechu v Příbrami

28. května 2014 12:35 - České Budějovice

Fotbalový klub Táborsko by mohl v případě postupu do první ligy hrát nejvyšší soutěž v Příbrami. Jihočeský klub se s ní dohodl na nájemní smlouvě poté, co neuspěl s žádostí nastupovat k utkáním v Českých Budějovicích.

 

Milan Malíček, Právo

"Mohu potvrdit, že máme spolu nájemní smlouvu a může se stát, že v případě postupu bude hrát ligu u nás," řekl ČTK generální ředitel Příbrami Petr Větrovský. "Pokud by se tak stalo, byl bych jen rád. Byl by to pro nás výhodný obchod, navíc bychom s Táborskem hráli dvakrát doma," dodal.

Stadion u Litavky by podle něj zátěž bez problémů zvládl. "Do trávníku jsme v minulosti investovali, máme vyhřívání a po knozultaci se správcem není důvod pochybovat, že by využití od dvou klubů nezvládl," přidal Větrovský.

Táborsko o možnost hrát v Českých Budějovicích požádalo tamní městskou radu, která to vzala na vědomí, ale bez souhlasu vedení Dynama nemohlo areál včetně služeb poskytnout. "Lze diskutovat o samotném pronájmu. Ale Táborsko požadovalo pronájem včetně služeb, které město bez součinnosti Dynama poskytnout nedokáže," uvedl náměstek primátora Miroslav Joch (ČSSD).

A dodal, že Dynamo s poskytnutím služeb Táborsku nesouhlasí. "Proto nelze stadión pro zápasy první ligy pronajmout," prohlásil Joch. Vzhledem k těmto okolnostem rada o dnešním materiálu ani nehlasovala.

Táborsko bezprostředně poté a bez bližších informací uvedlo, že má v záloze i jinou variantu, kterou se posléze ukázala být Příbram. "Předložili jsme licenční komisi podklady, které splňují podmínky pro první ligu. A to se týká i stadiónu," řekl výkonný ředitel Tomáš Samec.

Táborsko i českobudějovické Dynamo hrají v druhé lize, dvě kola před koncem soutěže jsou na prvních dvou postupových příčkách. Táborsko hraje své zápasy na stadiónu v Sezimově Ústí, ten však podmínky pro nejvyšší soutěž nesplňuje.

ČTK

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..