Od postupu do ligy nás dělí devadesát minut, burcuje budějovický kouč Urban

3. června 2014 12:51 - České Budějovice

Fotbalisté Dynama České Budějovice mají před sebou poslední krok v cestě do nejvyšší soutěže. V rámci 30. kola Fotbalové národní ligy se jako lídr tabulky v přímém souboji o postup utkají s Táborskem, které je pouze o skóre druhé. Superšlágr soutěže je na programu ve středu 4. června od 18:00 v Sezimově Ústí. Třetí Hradec Králové, který ztrácí jeden bod, nastoupí v dalším třaskavém duelu v Pardubicích.

 

dynamocz.cb

Sezóna ve druhé nejvyšší soutěži dospěla do očekávaného konce. O postupu do nejvyšší soutěže rozhodne vzájemný souboj dvou nejlepších celků soutěže. Hraje se o hodně, vítěz si zajistí postup, poražený naopak o šanci postoupit s velkou pravděpodobností přijde. „Samozřejmě cítíme, že nás čeká rozhodující zápas sezóny. Snažíme se to dát ale do pohody. Naším cílem bude vyladit ideálně formu a ukázat to, co ukazujeme celé jaro. Od postupu do ligy nás dělí devadesát minut a chceme to zvládnout," říká odhodlaně trenér Dynama Luboš Urban.

Fotbalisty Dynama nečeká rozhodně nic lehkého. Hrají se soupeřem, který v celém průběhu sezóny podává výtečné výkony a ne náhodou je jen o skóre druhý za Dynamem. „Táborsko dalo dobrý základ celé sezóně již na podzim, kdy si vytvořilo velký náskok a žilo z toho celé jaro. My jsme naopak prožili dobré jaro a právě druhá polovina sezóny nám vyšla lépe," uvědomuje si Urban, který dobře zná sílu středečního soupeře. „Táborsko má dobrý a fotbalový tým. Jsou výborní do kombinace a mají tam silné individuality ve středu hřiště. Pozor si musíme dát hlavně na Šimáka, Strnada nebo také na Javorka se Šimlem. Věřím, že nás soupeř ničím nepřekvapí a že jsme na něj dobře připraveni."

Dlouhá série teď nic neznamená

Fotbalisté z jihočeské metropole mají v druhé polovině sezóny skvělou formu, na dlouhou jedenáctizápasovou sérii bez prohry ale ve středu spoléhat nechtějí. „Nesmíme podlehnout tomu, že máme nyní dobrou formu. Hned několikrát se totiž stalo, že zápasy, které jsme vyhráli, se mohly přetočit na stranu soupeře a mohlo být vše jinak. Několikrát jsme měli velké štěstí a nebo nás podržel i gólman Křížek," říká Urban.

Dynamu stačí k postupu do nejvyšší soutěže remíza, přesto ale nebude tým spoléhat pouze na defenzivu. „Určitě nebudeme hrát na remízu 0:0. Ve fotbale se nedá hrát devadesát minut na to, aby zápas skončil bez branek. Naším cílem bude vstřelit gól, a když se nám to povede, tak věřím tomu, že zápas dotáhneme do úspěšného konce," dodává Urban.

Na hřišti Táborska nastoupí Budějovičtí v nejsilnějším možném složení. „Jako po každém zápase mají hráči několik drobných šrámů, ale do středy budou všichni k dispozici. Nikdo nemá karetní tresty, takže do zápasu půjdeme stoprocentně připraveni," uzavírá lodivod budějovického týmu.

Za jakých podmínek postoupí České Budějovice:
- v případě vítězství na hřišti Táborska
- v případě remízy na hřišti Táborska
- v případě prohry Hradce Králové na hřišti Pardubic
Za jakých podmínek postoupí Táborsko:
- v případě vítězství nad Českými Budějovicemi
- v případě ztráty Hradce Králové na hřišti Pardubic
Za jakých podmínek postoupí Hradec Králové:
- v případě vítězství v Pardubicích
- v případě remízy v Pardubicích a zároveň prohry Českých Budějovic
dos, Sport.cz

Časová osa: Národní liga

MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..