Frýdek-Místek - Zlín 0:2Zlín uspěl i ve Frýdku-Místku a má šestou jarní výhru

Fotbalisté Zlína ve 22. kole druhé ligy zvítězili ve Frýdku Místku 2:0 a naplno bodovali i v šestém jarním utkání. Druzí "Ševci" stáhli náskok vedoucí Olomouce na tři body, ale Sigma má k dobru nedělní utkání s Mostem. Táborsko prohrálo v Třinci 0:1, v druhé polovině soutěže poprvé nebodovalo a může přijít o třetí místo.

Zlínští svou převahu vyjádřili gólově až v 64. minutě zásluhou hlavičky Poznara, který pojistil náskok druhou trefou minutu před koncem. Předtím obě mužstva nevyužila několik slibných šancí, Frýdek dlouho držel ve hře gólman Prepsl. Rozjetý Zlín také popáté za sebou udržel čisté konto.

Zachraňující se Třinec držel s favorizovaným Táborskem krok a prakticky ho nepouštěl do šancí. Naopak střídající Ceplák v 68. minutě otevřel skóre střelou do horního rohu branky a domácí už těsné vedení udrželi. Třinečtí v neúplné tabulce poskočili na třinácté místo a mají desetibodový odstup od sestupového pásma.

Šanci posunu na třetí místo odmítl Žižkov, který prohrál v Opavě 1:2. Domácí vedli po poločase díky brance Jurečky a proměněné penaltě Kuzmanoviče. V 66. minutě snížil Voltr, ale Viktoria už zápas ve svůj prospěch nezvrátila a zůstává pátá.

Premiérového vítězství po zimní pauze se dočkala Karviná, která zdolala 2:0 oslabenou Vlašim. Ta domácím cestu za vítězstvím ulehčila, protože v 28. minutě byl vyloučen Breda za faul v šestnáctce a penaltu s jistotou proměnil Urgela. Svěřenci Jozefa Webera měli proti oslabenému soupeři převahu i řadu šancí, ale pojistku přidal až v 78. minutě opět slovenský útočník Urgela.

Pardubice zachránily ve třetí minutě nastavení remízu 1:1 v Sokolově. Ten mohl jít do vedení v 27. minutě, jenže Přeučil z penalty nepřekonal brankáře Frydrycha. Krátce po změně stran přece jen skóroval domácí Pouček, Pardubice však těsně před koncem odpověděly povedeným Jeřábkovým přímým kopem.

22. kolo druhé fotbalové ligy:
Třinec - Táborsko 1:0 (0:0)
Branka: 68. Ceplák. Rozhodčí: Julínek - Kordula, Vysloužil. ŽK: Matoušek, Smetana, Dedič - Cíferský. Diváci: 682.
Třinec: Paleček - Matoušek, Vomáčka, Hloch, Kubáň - Tomeček, Motyčka, Hupka, Janoščín (61. Ceplák) - Malcharek (86. Joukl), Smetana (77. Dedič). Trenér: Kalivoda.
Táborsko: Toma - Hric, Cíferský, Mráz, Džafič - Surynek (75. Musiol), Šiml, Traore, Javorek, Presl (72. Kočí) - Strnad. Trenér: Nečas.
Karviná - Vlašim 2:0 (1:0)
Branky: 30. z pen. a 78. Urgela. Rozhodčí: Lerch - Fišer, Caletka. ŽK: Nový (Vlašim). ČK: 28. Breda (Vlašim).
Karviná: Lipčák - Růžička, Kubista, Jovanovič, Eismann - Fiala (51. Diaz Castanier), Daníček, Juřena, Hatok (76. Knötig), Puchel (87. Komenda) - Urgela. Trenér: Weber.
Vlašim: Budínský - Štochl, Simerský, Breda, Nový - Vebr - Radoš, Brejcha (69. Vopat), Barák, Kučera - Matějka (83. Hejný). Trenér: Petržela.
Sokolov - Pardubice 1:1 (0:0)
Branky: 56. Pouček - 90.+3 Jeřábek. Rozhodčí: M. Paták - Mokrusch, Melichar. ŽK: Bederka - Fikejz, Jeřábek. Diváci: 750.
Sokolov: Belaň - Blažek, Kucalas, Vondráček, Urma - Machek, Čada - Vaněček (76. Dvořák II.), Kosak, Pouček (80. Šamánek) - Přeučil (57. Kratochvíl). Trenér: Šmejkal.
Pardubice: Frydrych - Pospíšil, Bederka, Kopřiva, Kakrda - Kim Te-won (80. Záviška), Kudrna, Jeřábek, Fusek - Petráň (72. Vencl), Fikejz (59. Fousek). Trenér: Míchal.
Frýdek-Místek - Zlín 0:2 (0:0)
Branky: 64. a 89. Poznar. Rozhodčí: Orel - Pilný, Arnošt. ŽK: Žídek - Železník. Diváci: 2420.
Frýdek-Místek: Prepsl - Švrček (82. Jurišič), Žídek, Literák, Mehremič - Zapalač (76. Hykel), Bello, Vašenda, Vaněk (66. Staško), Talián - Matúš. Trenér: Orel.
Zlín: Dostál - Hubáček, Hájek, Pazdera - Holík, Živulič, Matějov, Kopečný (66. Chmelo), Bartolomeu (84. Kraut) - Poznar, Železník (87. Motal). Trenér: Páník.
Opava - Viktoria Žižkov 2:1 (2:0)
Branky: 13. Jurečka, 33. Kuzmanovič z pen. - 66. Voltr. Rozhodčí: Jech - Kříž, Kotalík. ŽK: Metelka - Voltr, Bartošák, Souček. Diváci: 2319.
Opava: Vašek - Pospěch, Dvorník, Mikula, Hrabina - Horka - Jurečka (77. Čelůstka), Metelka (90. Mrázek), Machálek (59. Grussmann) - Jursa - Kuzmanovič. Trenér: Baránek.
Žižkov: Holý - Dressler, Souček, Karafiát, Bartošák (87. Opluštil) - Bazal (83. Kučaba), Podrazký, Súkenník, Folprecht, Peterka (46. Černý) - Voltr. Trenér: Trpišovský.