Rubriky:

Německo

Fotbalisty Lipska povede dosavadní sportovní manažer Rangnick

9. července 2018 14:35 - Lipsko

Novým trenérem fotbalistů Lipska byl jmenován dosavadní sportovní ředitel Ralf Rangnick. Vystřídá Rakušana Ralpha Hasenhüttla, který skončil po minulé sezóně. Šedesátiletý Rangnick povede tým jen jeden rok, než ho v létě 2019 vystřídá kouč Hoffenheimu Julian Nagelsmann. Asistentem bude Američan Jesse Marsch.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Rangnick už v bundeslize vedl Stuttgart, Hannover, Schalke, Hoffenheim a naposledy v sezóně 2015/16 právě Lipsko, kde už od roku 2012 pracuje jako sportovní manažer. Mužstvo tehdy dovedl k postupu do nejvyšší soutěže.

Už dříve se vedení německého klubu domluvilo na budoucím angažmá teprve třicetiletého Nagelsmanna, který sbírá úspěchy v Hoffenheimu. Využije výstupní klauzuli a zaplatí za něj odstupné pět milionů eur (129 milionů korun). Mezi kouče, kteří Nagelsmanna nejvíce ovlivnili, patří právě Rangnick, na jehož práci bude moci za rok navázat.

ČTK

Časová osa: Německo

Filtr článků - Německo


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..