Živě

Hertha bude mít nového trenéra, Dárdai po sezoně skončí

16. dubna 2019 11:36 - Berlín

Fotbalisté Herthy Berlín, mezi které patří i český reprezentační záložník Vladimír Darida, budou mít od příští sezony nového trenéra. Německý celek dnes na svých internetových stránkách oznámil, že současný kouč Pál Dárdai v létě skončí a od roku 2020 se přesune k mládeži.

 

Andreas Gebert, Reuters

Bývalý maďarský reprezentant ukončil v roce 2011 hráčskou kariéru a pokračoval v klubu jako trenér. K prvnímu týmu se třiačtyřicetiletý Dárdai přesunul před čtyřmi lety a po Christianu Streichovi z Freiburgu byl druhým nejdéle sloužícím trenérem v německé lize.

Dárdai v první sezoně udržel Herthu v nejvyšší soutěži a poté se s ní dvakrát umístil na pohárových příčkách. V tomto ročníku ale patří týmu až jedenácté místo a vedení se rozhodlo pro změnu. "Jsem pyšný, co jsme spolu dokázali. Ale někdy je prostě potřeba něco změnit a já vždycky říkal, že úspěch Herthy je u mě prvním místě," řekl Dárdai.

ČTK

Časová osa: Německo

Filtr článků - Německo


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utkala se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..