Rubriky:

Německo

Ukrajinci si stěžují u FIFA na Dortmund, že jim dluží za přestup

7. listopadu 2019 09:00

Ukrajinský fotbalista Andrij Jarmolenko už sice rok nehraje za Dortmund, ale jeho přestup z roku 2017 má pro Borussii stále dohru. Ukrajinská fotbalová škola Junist Černihiv si na německý velkoklub stěžovala u světové federace FIFA kvůli částce 301.579 eur (7,7 milionu korun), která jí za transfer nyní třicetiletého útočníka z Dynama Kyjev do Dortmundu náleží.

 

Na případ upozornil na základě ukrajinských médií německý magazín Kicker. Jarmolenko, odchovanec fotbalové školy Junist, hrál za Dortmund v sezoně 2017/18 a od loňska působí ve West Hamu.

Dortmund dostal od FIFA lhůtu do 16. listopadu, aby záležitost vyřešil. Borussia si nicméně není žádného svého opomenutí vědoma. Klub se údajně při jednání o Jarmolenkově příchodu s Dynamem dohodl, že celkovou částku 1,3 milionu eur náležející předchozím působištím ukrajinského reprezentanta zaplatí kyjevský tým. Což u pěti z celkem šesti mužstev udělal - ne však v případě Junistu.

"Očekáváme, že náš partner tuto záležitost vyřeší tak, jak bylo přislíbeno. Musejí poskytnout srozumitelné vysvětlení, proč k tomu zatím nedošlo," uvedl Robin Steden z právního oddělení Borussie.

ČTK

Časová osa: Německo

Filtr článků - Německo


MS v biatlonu 2020

51. mistrovství světa v biatlonu se koná od 12. do 23. února 2020 v italském středisku Antholz-Anterselva. V areálu Südtirol Arena se uskuteční celkem 12 závodů, v nichž se představí Michal Krčmář, Ondřej Moravec, Michal Šlesingr, Markéta Davidová, Eva Kristejn Puskarčíková, Lucie Charvátová a další čeští reprezentanti.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..