Rubriky:

Německo

Fotbalisté Mönchengladbachu se dobrovolně vzdali části platu

19. března 2020 12:04 - Mönchengladbach

Fotbalisté Borussie Mönchengladbach se jako první v německé lize dobrovolně rozhodli vzdát v době přerušení soutěže části platu. Klub by tím podle médií mohl ušetřit měsíčně více než milion eur (téměř 28 milionů korun).

 

Twitter

"Jsem na kluky hrozně pyšný. Chtějí něco Borussii vrátit. Trenérský štáb je v tom následoval, stejně jako naši ředitelé a obchodní šéf," uvedl sportovní ředitel čtvrtého týmu bundesligové tabulky Max Eberl.

Podle Eberla vzešel impulz od samotných hráčů. "Hráči vědí, co se děje. Je to jejich práce, sami se informovali a sami přišli s nápady. Mužstvo nabídlo, že se vzdá platu, pokud by tím mohlo pomoci klubu a tím i jeho pracovníkům," dodal Eberl.

Ve Fiorentině mají už deset lidí nakažených novým koronavirem, nákaza trápí i Brescii

Borussia minulou středu porazila 2:1 Kolín nad Rýnem v historicky prvním bundesligovém zápase před prázdnými tribunami, čímž podle obchodního šéfa Stephana Schipperse vznikla klubu ztráta zhruba dva miliony eur. Bylo to zároveň poslední utkání, jež se odehrálo před pátečním přerušením soutěže kvůli koronavirové pandemii.

ČTK

Časová osa: Německo

Filtr článků - Německo


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..