Rubriky:

Německo

Vzorky fotbalistů v bundeslize možná bude kontrolovat veterina

19. dubna 2020 09:27 - Praha

V případě květnového restartu fotbalové bundesligy by mohla vzorky krve hráčů a členů realizačních týmů kvůli koronaviru kontrolovat veterinární laboratoř masokombinátu. Vedení německého svazu se už s žádostí o pomoc obrátilo na společnost patřící šéfovi Schalke Clemensi Tönniesovi.

 

Profimedia.cz

Německá liga byla přerušena v polovině března kvůli pandemii nemoci covid-19. Podle předběžných plánů by se soutěž mohla znovu rozběhnout o víkendu 9. a 10. května. Pokud by k tomu však vláda dala svolení, hrály by se zápasy bez diváků a navíc by hráči i členové realizačních týmů museli být pravidelně kontrolováni.

A právě kvůli tomu vedení ligy kontaktovalo zástupce masokombinátu v Severním Porýní-Vestfálsku. "Pokud by nemocniční laboratoře byly zahlcené, můžeme nabídnout naše kapacity. Když trochu upravíme směny, tak je naše laboratoř schopná zkontrolovat několik tisíc vzorků denně," citovala mluvčího společnosti agentura SID.

Fotbalová bundesliga by mohla znovu začít už 9. května

ČTK

Časová osa: Německo

Filtr článků - Německo


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..