V Německém poháru řádil Bosňan Džeko, uspěl i Krmašův tým

BERLÍN

Čtyřmi góly se ve středu v Německém poháru blýskl bosenský útočník Edin Džeko z Wolfsburgu. Bývalý fotbalista Teplic tím rozhodl o výhře 7:0 nad Oberneulandem, hrajícím regionální ligu, a posunul svůj tým do třetího kola. Nic mu v tom nebránil ani obvaz kolem hlavy, jímž si chránil šesti stehy sešitou tržnou ránu na čele, kterou utrpěl minulý týden v zápase Poháru UEFA.

Stoper Jan Šimůnek se po zranění nevešel ani na lavičku Wolfsburgu a nebyl jediným Čechem, jehož ve středu takový osud čekal. Zranění připravilo o start i Pavla Krmaše, který tak jen přihlížel překvapivému triumfu svého Freiburgu 3:1 nad štikou první ligy z Hoffenheimu.

Příliš si nezahrál ani záložník Stuttgartu Jan Šimák, který naskočil do zápasu s Bielefeldem až v 89. minutě, přesto mohl na konci utkání slavit výhru 2:0 nad krajanem Radimem Kučerou. Ze hry venku je i Hertha Berlín, která s Jaroslavem Drobným v brance podlehla po prodloužení 1:2 v Dortmundu.