Rubriky:

Německo

Češi v bundeslize bez trenéra! Kouč musí pykat, protože si šel koupit pastu na zuby

15. května 2020 07:17 - Augsburg/Praha

Místo premiéry na lavičce nového klubu bude pykat. Kouč bundesligového Augsburgu Heiko Herrlich nesmí svůj tým vést při restartu nejvyšší německé fotbalové soutěže v sobotním duelu proti Wolfsburgu, protože porušil přísná karanténní opatření.

 

Profimedia.cz

48letý trenér totiž opustil týmový hotel kvůli nákupu drobností jako zubní pasta či tělový krém. Trestem ze strany vedení ligy za porušení karantény je, že Herrlich nesmí v příštím bundesligovém utkání na stadion, kde si měl na lavičce nového týmu odbýt premiéru.

V prohlášení na oficiálních stránkách klubu se bývalý kouč Leverkusenu omluvil.

Nevystrčí nos z baráku, ale hrát se bude! Bundesliga je první, kvitují čeští legionáři

„Udělal jsem chybu, že jsem hotel opustil. I když jsem při opuštění hotelu dodržel jinak všechna hygienická opatření, nemohu to už vzít zpět. V této situaci jsem nedostál své role vzoru pro mužstvo a veřejnost. Budu důsledný a ponesu za své pochybení následky. V sobotu nepovedu svůj tým proti Wolfsburgu," kál se Herrlich.

Vedení Augsburgu, jehož barvy reprezentuje také české trio Tomáš Koubek, Marek Suchý a Jan Morávek, oznámilo, že během příštích dnů provede další testy na koronavirus. Herrlich bude smět vést tréninky svého týmu, jakmile bude mít dvakrát test negativní.

Do Augsburgu přišel v březnu po odchodu Martina Schmidta, krátce předtím, než byla soutěž přerušena. Smlouvu s aktuálně 14. týmem tabulky podepsal do června 2022.

roj, Sport.cz

Časová osa: Německo

Filtr článků - Německo


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..