Německo

Brémy - Leverkusen 1:4 Gebre Selassieho gól nestačil, Brémy znovu nevyhrály

18. května 2020 22:24 - Brémy
(Aktualizováno: 18. května 2020 22:50)

Fotbalistům Brém návrat po dvouměsíční koronavirové pauze nevyšel. Český zadák předposledního Werderu Theodor Gebre Selassie sice v pondělní dohrávce 26. kola německé ligy skóroval, domácí ale pátému Leverkusenu podlehli 1:4. Brankáře Jiřího Pavlenku dvakrát překonal Kai Havertz a jednou Mitchell Weiser s Keremem Demirbayem.

Pool, Reuters

V úvodu zápasu jakoby se oba týmy na prázdném stadionu hledaly. Hned první větší šance ale ve 28. minutě skončila gólem. Diaby po rychlém úniku nacentroval a Havertz umístěnou hlavičkou nedal Pavlenkovi šanci.

Brémy odpověděly už za dvě minuty, když si na Bittencourtův roh naběhnul Gebre Selassie a pohotovým zakončením vyrovnal. Pro třiatřicetiletého obránce to byla druhá ligová branka v sezoně a jubilejní dvacátá v bundesligové kariéře.

Kai Havertz z Leverkusenu (v červeném) překonává v utkání proti Brémám českého brankáře Jiřího Pavlenku.

Stuart Franklin, ČTK/AP

Bayer si vzal vedení zpátky už ve 33. minutě díky další Havertzově trefě. Po hodině hry přidal pojistku Weiser třetí přesnou hlavičku. V 78. minutě uzavřel skóre Demirbay, jenž tentokrát Pavlenku tváří v tvář přehodil.

Dortmund vládl v derby. Schick děkuje za bod videu, Hertha rozdrtila Kadeřábka

Werder prodloužil sérii bez vítězství na sedm kol a z toho pošesté prohrál, V tabulce ztrácí pět bodů na šestnáctý Düsseldorf, který drží barážovou příčku. Brémy však mají utkání k dobru.

Leverkusen v lize pošesté za sebou neprohrál a během této šňůry popáté zvítězil. Čtvrtému Lipsku se mužstvo trenéra Petera Bosze přiblížilo na jediný bod.

Německá fotbalová liga - 26. kolo:
Brémy - Leverkusen 1:4 (30. Gebre Selassie - 28. a 33. Havertz, 61. Weiser, 78. Demirbay).