Drážďany míří k sestupu, Stuttgart má blízko do bundesligy

Berlín/Praha

Fotbalisté Drážďan sice v předposledním kole druhé německé ligy zvítězili 1:0 v Sandhausenu, přesto je sestup nejspíš nemine. Poslední celek tabulky se může bodově dotáhnout na barážovou 16. příčku, jenže ve srovnání s jejím držitelem z Karlsruhe má o 14 branek horší skóre.

Fotbalisté Drážďan

Na rozdíl od předchozích zápasů se v drážďanské sestavě neobjevili Josef Hušbauer ani Ondřej Petrák. O jediný gól se v poslední minutě postaral Marco Hartmann.

Z druhého místa má blízko k návratu do bundesligy Stuttgart, který zvítězil v Norimberku 6:0 a má tříbodový náskok před Heidenheimem. Ten v přímém souboji o barážovou třetí pozici doma dlouho prohrával s Hamburkem, ale v 80. minutě si hosté dali vlastní gól a v nastaveném čase rozhodl střídající Konstantin Kerschbaumer.