Živě

Nečekaný verdikt! Mistr světa Schürrle končí kariéru v 29 letech: Cítil jsem se osamělý

17. července 2020 14:58 - Praha

Světový šampion z roku 2014 André Schürrle nečekaně ukončil v 29 letech profesionální fotbalovou kariéru. Ofenzivní hráč byl jedním z hrdinů finále mistrovství světa v Brazílii proti Argentině, v jehož prodloužení přihrál na vítězný gól Mariovi Götzemu. "To rozhodnutí ve mně zrálo dlouho. A už nepotřebuji žádný potlesk," řekl Schürrle listu Spiegel.

 

Profimedia.cz

Schürrle měl ještě na příští sezonu smlouvu s Borussií Dortmund, ale vicemistrovský klub v tomto týdnu oznámil, že po skončení hostování ve Spartaku Moskva se hráč dohodl na předčasném ukončení kontraktu. Za Dortmund už nehrál ani v předchozí sezoně, kdy hostoval ve Fulhamu a zažil sestup z anglické ligy.

Schürrle vysvětlil, že se v poslední době cítil často osamělý, zvlášť když přicházely neúspěchy a vrcholy nepřibývaly. A postěžoval si, že své pocity často nemohl dát najevo.

"Člověk pořád musí hrát určitou roli, aby v byznysu přežil, jinak ztratíš práci a novou nedostaneš. A ve fotbale platí jen výkon na hřišti, pro zranitelnost a slabosti v něm není místo," prohlásil Schürrle.

Do Borussie přišel v roce 2016 za 30 milionů eur z Wolfsburgu, ale za BVB odehrál jen 51 soutěžních zápasů. V minulosti Schürrle působil také v Mohuči, Leverkusenu a Chelsea.

ČTK

Časová osa: Německo

Filtr článků - Německo


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..