Dortmund porazil Hannover a přiblížil se německému titulu

BERLÍN

Fotbalisté vedoucího Dortmundu se znovu přiblížili mistrovskému titulu. Ve 28. kole německé ligy v sobotu doma porazili Hannover 4:1 a přerušili dvouzápasovou bundesligovou sérii bez vítězství. Borussia si šest utkání před koncem udržela sedmibodový náskok na druhý Leverkusen, který vyhrál 1:0 v Kaiserslauternu.

Lucas Barrios (uprostřed) oslavuje se spoluhráči z Borussie Dortmund gól v síti Hanoveru.

Dortmund se nemohl na svém Vestfálském stadiónu dlouho prosadit a v 57. minutě dokonce poslal hosty do vedení Mohammed Abdellaoue. Domácí však nepříznivý stav otočili. Dvakrát se trefil útočník Lucas Barrios, po gólu přidali mladí ofenzivní záložníci Mario Götze a Kevin Grosskreutz.

Na branku dlouho čekal také Leverkusen, jemuž zajistil nejtěsnější vítězství nad nováčkem Kaiserslauternem až čtvrt hodiny před koncem Sidney Sam. Hosté díky němu vyhráli čtvrtý bundesligový zápas ze sebou bez inkasované branky.

Krátce před jediným gólem utkání odešel ze hřiště hostující krajní bek Michal Kadlec. V záloze Kaiserslauternu odehrál 76 minut Adam Hloušek, Jiří Bílek vystřídal po hodině hry a další český hráč Jan Morávek nebyl kvůli zranění ani na lavičce.

Nejtěsnější vítězství 1:0 doma uhrál také Bayern Mnichov nad posledním Mönchengladbachem. Obhájce trofeje se díky trefě křídelního hráče Arjena Robbena ze 77. minuty dostal před Hannover na kýžené třetí místo, znamenající účast v předkole Ligy mistrů.

Německo - 28. kolo
Bayern Mnichov - Mönchengladbach 1:0 (77. Robben), Brémy - Stuttgart 1:1 (34. Frings - 13. Hajnal), Dortmund - Hannover 4:1 (64. a 73. Barrios, 59. vlastní Haggui, 83. Grosskreutz - 57. Abdellaoue), Kaiserslautern - Leverkusen 0:1 (74. Sam), Mohuč - Freiburg 1:1 (72. Allagui - 1. Cissé), Hoffenheim - Hamburk 0:0.