Živě

Šéf německého svazu po Euru skončí, funkce jej vyčerpává

3. prosince 2011 12:24 - BERLÍN

Německý fotbal bude po mistrovství Evropy v roce 2012 hledat nového šéfa. Současný prezident fotbalového svazu DFB Theo Zwanziger oznámil s předstihem na říjen svoji rezignaci, ačkoliv jeho funkční období vyprší až v roce 2013. Šestašedesátiletý právník to vysvětlil vyčerpáním z řídící funkce.

"To rozhodnutí jsem dlouho připravoval," uvedl Zwanziger na svazovém webu. Prozradil také, že má vyhlédnutou vhodnou osobnost na své místo. "Už několik měsíců s ní kvůli tomu diskutuji. Jméno nechci říct, stejně mohu maximálně někoho navrhnout a zodpovědnost ponesou prezidium a představenstvo," dodal.

Zwanziger označil za vyčerpávající zejména souběh prezidentské funkce v DFB a působení ve výkonném výboru FIFA. Světová federace čelila v poslední době nejedné krizi, například ve spojitosti s volbou prezidenta nebo přidělení světového šampionátu pro rok 2022 Kataru.

Obě funkce najednou prý v této době vykonávat nelze. "Stojí to hodně sil. Všechno negativní, co se řekne a napíše o světové federaci, škodí automaticky také DFB. Tomu chci zabránit," vysvětlil Zwanziger.

V čele svazu je od roku 2004, do září 2006 ještě šéfoval německému fotbalu společně s Gerhardem Mayerem-Vorfelderem, než se stal jediným prezidentem. Funkce ve výkonných výborech FIFA (do roku 2015) a UEFA (2013) si chce ponechat.

ČTK

Časová osa: Německo

Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..