Augsburg - Stuttgart 1:4Darida nezabránil porážce, Češi z Augsburgu do duelu sousedů v tabulce nezasáhli

Berlín

Fotbalisté Bielefeldu doma porazili v 15. kole německé ligy Herthu Berlín 1:0. Český záložník Vladimír Darida nastoupil v základní sestavě hostů, v 72. minutě ho vystřídal Luca Netz.

Vladimír Darida (vlevo), český záložník ve službách Herthy Berlín v souboji o míč s Omarem Mascarellem ze Schalke.

Jedinou branku utkání vstřelil v 64. minutě Reinhold Yabo. Bielefeld se ziskem tří bodů dostal mimo sestupové příčky na 15. pozici, Hertha je dvanáctá.

Stuttgart vyhrál 4:1 v Augsburgu a vystřídal ho na 10. místě v tabulce. Čeští hráči domácího týmu Tomáš Koubek a Marek Suchý do zápasu nezasáhli.

Na vysokém vítězství Stuttgartu se podíleli čtyři různí střelci, jednou se trefil i nejlepší střelec nováčka soutěže Silas Wamangituka. Za Augsburg skóroval pouze Marco Richter, který pak v 76. minutě viděl červenou kartu.

Německá fotbalová liga - 15. kolo:
Augsburg - Stuttgart 1:4 (46. Richter - 10. González z pen., 29. Wamangituka, 61. Castro, 87. Didavi)
Bielefeld - Hertha Berlín 1:0 (64. Yabo)