Brémy - Frankfurt 2:1 Český obránce se trefil, jeho tým se vytáhl proti rozjetému soupeři

26. února 2021 22:34 - Berlín

Pořádně si vyšlápli na rozjetého soupeře, i když začali poněkud rozpačitě. Gól českého obránce Theodora Gebre Selassieho nakonec nasměroval fotbalisty Brém i s brankářem Jiřím Pavlenkou k vítězství. V předehrávce 23. kola německé ligy po obratu porazili čtvrtý Eintracht Frankfurt 2:1 a po třech zápasech poprvé naplno bodovali. Rozjetý Frankfurt, který si v neděli poradil s Bayernem, podlehl po pěti vítězstvích v řadě.

Pool, Reuters

Frankfurt šel do vedení už v deváté minutě, kdy se trefil Andre Silva, nakonec ale šesté vítězství v řadě nevybojoval. Gebre Selassie se v úvodu druhého poločasu po přihrávce za obranu ocitl sám před brankou a střelou k levé tyči vyrovnal na 1:1. S oslavami druhé branky v sezoně ale mohl začít až po konzultaci sudího s videem.

Po hodině hry přidaly Brémy druhý gól, který rovněž kvůli možnému ofsajdu musel posvětit až videorozhodčí. Třetí zásah o necelých deset minut později už sudí neuznal.

Německá fotbalová liga - 23. kolo:
Brémy - Eintracht Frankfurt 2:1 (47. Gebre Selassie, 62. Sargent - 9. Silva).

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.