Leverkusen - Bielefeld 1:2Schickův gól Leverkusenu na body proti nováčkovi nestačil

Berlín

Český útočník Patrik Schick svou osmou brankou v této sezoně německé ligy jen zmírnil domácí porážku Leverkusenu 1:2 s Bielefeldem. Nováček soutěže uspěl poprvé ve třetím zápase pod vedením nového trenéra Franka Kramera, který převzal tým po odvolaném Uwem Neuhausovi. Lipsko remizovalo 1:1 s Frankfurtem. Druhý tým tabulky ztrácí po 25. kole na vedoucí Bayern už čtyři body.

Obránce Pavel Kadeřábek odehrál celé utkání při porážce Hoffenheimu 0:2 se Stuttgartem. Bundesligový nováček neprohrál popáté v řadě a je osmý, Hoffenheim je jedenáctý. Druhý gól Stuttgartu dal Saša Kalajdžič, který skóroval v sedmém ligovém utkání za sebou.

Schick se prosadil v 85. minutě za stavu 0:2, kdy poslal míč do prázdné branky po Alariově zpětné přihrávce. Regulérnost gólu sice ještě rozhodčí konzultoval s videem, nakonec ale neměl námitek a reprezentační útočník navázal na vítěznou trefu z minulého kola proti Mönchengladbachu.

Střelecký půst Bielefeldu ukončil po 417 minutách Ricu Doan, který otevřel skóre zápasu v 18. minutě. Po přestávce se trefil další japonský fotbalista Masaja Okugawa.

Leverkusen prohrál doma potřetí v řadě a na pohárové šesté příčce už má náskok jen dva body před Unionem Berlín. Bielefeld se posunul mimo sestupové pásmo na 15. místo o bod před Herthu Berlín.

Lipsko otevřelo v souboji týmů ze špičky tabulky skóre ve 47. minutě po dorážce Emila Forsberga, svěřenci trenéra Juliana Nagelsmanna ale šestou ligovou výhru v řadě nepřidali. V 61. minutě se prosadil Japonec Dajči Kamada a zařídil Frankfurtu bod. Jeho tým zůstává na čtvrtém místě.