Lehmann skončil ve vedení Herthy Berlín kvůli rasistickému vzkazu

5. května 2021 14:50 - Berlín

Bývalý německý reprezentační brankář Jens Lehmann skončil v dozorčí radě bundesligové Herthy Berlína kvůli nevhodné rasisticky zabarvené zprávě, kterou poslal bývalému fotbalistovi černé pleti Dennisi Aogovi. Zpráva naznačovala, že Aogo získal práci jako televizní komentátor jen kvůli svému původu. V úterý pro změnu přišel o místo v reprezentaci německý hokejový gólman Greiss, ten se znelíbil také svými příspěvky na sociálních sítích.

 

Twitter

Aogo na svém instagramu zveřejnil screenshot Lehmannova vzkazu z WhatsAppu "Je Dennis ve skutečnosti vaším naplněním kvóty pro černé?" doprovázený smějícím se emotikonem. "Páni, to myslíš vážně? Tahle zpráva asi nebyla pro mne," připsal k archivovanému vzkazu Aogo, jenž komentoval pro televizi Sky semifinále Ligy mistrů mezi Manchesterem City a Paris Saint-Germain.

Lehmann se později na twitteru Aogovi omluvil za to, jaký dojem jeho zpráva vyvolala. Rozhodně prý neměl v úmyslu ho rasisticky urazit nebo zpochybnit jeho kvality. Chtěl jen prý žertovně komentovat, že Aogo zvyšuje Sky kvóty televizní sledovanosti.

I Lehmann pro Sky v minulosti působil v roli experta, s tím je ale nyní konec. Viceprezident Sky Germany pro sport Charly Classen už oznámil, že televize nebude Lehmannovy služby dál využívat.

Příspěvky na sítích zavřely Greissovi cestu do německé hokejové reprezentace

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený Sportcz (@sport.cz_ig)

 Sledujte Sport.cz také na Instagramu>>>

rjm, ČTK, Sport.cz

Časová osa: Bundesliga 2021/22

Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..