Živě

Německá liga bude i nadále využívat pět střídání

14. července 2021 23:27 - Berlín

Fotbalové kluby v první a druhé bundeslize budou moci i v nadcházející sezoně využít pět střídání za zápas. Vedení soutěže dnes také oznámilo, že od třetího kola budou smět na utkání i hostující fanoušci.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Pět střídání bylo zavedeno loni v květnu kvůli zdraví hráčů. Ti museli po restartu soutěží po několikaměsíční pauze způsobené pandemií odehrát mnoho zápasů v rychlém sledu a hrozilo tak větší riziko zranění.

Pravidlová komise IFAB v květnu prodloužila možnost využívat více střídání až do konce roku 2022 a vedení německé ligy (DFL) toho využilo.

Brémy s českými reprezentanty sestupují z bundesligy! Lewandowski překonal rekord

Na valné hromadě také odsouhlasilo návrat hostujících fanoušků od třetího kola na stadiony. "Dokud bude omezená kapacita stadionu, bude pro hostující příznivce rezervováno pět procent lístků na zápas. Až se situace zcela uvolní, vrátíme se k deseti procentům," uvedla liga v prohlášení.

Nový ročník bundesligy odstartuje 13. srpna zápasem obhájců titulu Bayernu Mnichov na hřišti Borussie Mönchengladbach. Třetí kolo začne 27. srpna zápasem Borussie Dortmund s Hoffenheimem.

ČTK

Časová osa: Německo

Filtr článků - Německo


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..