Freiburg - Hamburk 0:3Daridovu bundesligovou premiéru zkazily minely brankáře Freiburgu

Freiburg

Fotbalisté Freiburgu při bundesligové premiéře českého reprezentačního záložníka Vladimíra Daridy prohráli v 10. kole soutěže 0:3 s Hamburkem. Jeden ze soupeřů Liberce v základní skupině Evropské ligy doplatil na tři chyby brankáře Olivera Baumanna.

Třiadvacetiletý kapitán Freiburgu Baumann poprvé zaváhal ve 37. minutě, kdy vyběhl za hranici pokutového území na dlouhý nákop, míč ale podskočil a Maximilian Beister zamířil pohodlně do prázdné branky. Prakticky stejná situace se opakovala dvě minuty po přestávce, kdy Baumann neudržel dlouhý nákop v ruce a do prázdné branky mířil Pierre-Michel Lasogga.

Poslední chyby se mládežnický reprezentant Německa dopustil v 63. minutě, kdy jen vyrazil lehkou střelu Beistera a míč do sítě pohotově dorazil dobíhající Rafael van der Vaart.

Kromě Daridy nastoupil v základní sestavě Freiburgu i stoper Pavel Krmaš, třetí český hráč Václav Pilař se dostal na hřiště na posledních sedm minut. Na straně vítězů zůstali záložník Petr Jiráček a brankář Jaroslav Drobný jen na lavičce.

Trenér Christian Streich, jehož hráči se utkají se Slovanem 28. listopadu v Liberci, nasadil sestavu: Baumann - Sorg, Krmaš (63. Schuster), Diagné, Günter (83. Pilař) - Ginter, Fernandes (46. Freis) - Schmid, Darida, Coquelin - Mehmedi.

Frankfurt s českým útočníkem Václavem Kadlecem prohrál na hřišti Mönchengladbachu 1:4 a zůstává na čtrnáctém místě. Borussia se ujala vedení v 11. minutě po přímém kopu Juana Aranga, Eintracht ale vzápětí srovnal. Kadlece fauloval brankář Marc-André ter Stegen, míč se ale stačil odrazit ke skórujícímu Stefanu Aignerovi.

Mönchengladbach si vzal vedení hned za tři minuty zpět díky Oscaru Wendtovi, po hodině hry přidali zbývající góly Patrick Hermann a Raffael. Borussia si udržela stoprocentní domácí bilanci a hlavně díky ní je v tabulce čtvrtá.

Německá fotbalová liga - 10. kolo:
Freiburg - Hamburk 0:3 (37. Beister, 47. Lasogga, 63. Van der Vaart)
Mönchengladbach - Eintracht Frankfurt 4:1 (11. Arango, 18. Wendt, 60. Hermann, 66. Raffael - 15. Aigner)