Verdikt pro šéfa vítěze Ligy mistrů v ostře sledovaném procesu: 3,5 roku vězení. Fanoušci Hoenesse podpořili

13. března 2014 14:18 - Mnichov
(Aktualizováno: 13. března 2014 15:08)

Předpoklady se naplnily, s podmínkou Uli Hoeness u soudu nevyvázl, ač se na jeho podporu sešla před soudem i skupina fandů. Prezident fotbalového Bayernu Mnichov byl odsouzen na tři a půl roku do vězení. Soud v Mnichově ve čtvrtek uznal šéfa bavorského velkoklubu vinným z daňového úniku ve výši minimálně 27,2 miliónu eur (745 miliónů korun). Rozsudek není pravomocný, Hoenessův právní zástupce oznámil, že se proti němu odvolá.

 

Pool, Reuters

Státní zástupce požadoval pro Hoenesse pět a půl roku vězení, jeho obhájce navrhoval maximálně podmíněný trest. Proti rozsudku se mohou obě strany odvolat, což Hoenessovi právníci udělají. "Samozřejmě rozsudek právními prostředky napadneme," uvedl advokát odsouzeného Hanns Feigen.

Dvaašedesátiletý Hoeness do vězení okamžitě nastoupit nemusí, na podání odvolání má týden času. Až to udělá, bude mu doručen rozsudek písemnou formou a poté bude mít další čtyři týdny na odůvodnění svého odvolání.

Zisky z obchodů nepřiznal ke zdanění

Ostře sledovaný soudní proces začal v pondělí. Státní zástupce Achim von Engel uvedl, že jde o mimořádně závažný případ daňového úniku. Odmítl Hoenessovu obhajobu, že by neměl být odsouzen za trestný čin a jít do vězení, protože se dobrovolně přiznal k tomu, že se vyhnul placení daní z příjmů prostřednictvím tajných kont ve Švýcarsku. Podle Von Engela nesplňuje Hoeness podmínky pro to, aby jeho přiznání mohlo být bráno jako účinné sebeudání.

Prokuratura mohla pro mistra světa z roku 1974 žádat až desetiletý trest vězení.

Hoeness se loni v dubnu přiznal, že nezaplatil na daních 3,2 miliónu eur. Tento týden se během projednávání případu u soudu ukázalo, že částka byla mnohem vyšší, což potvrdil i Hoenessův obhájce. Proto bylo podle právních odborníků velmi nepravděpodobné, že by se šéf Bayernu mohl vyhnout vězení.

Hoeness v letech 2003 až 2009 obchodoval s rizikovými akciemi. V pondělí u soudu řekl, že jeho obchodování skončilo v celkové ztrátě v řádu několika miliónů eur. Při obchodování ale dočasně dosahoval i zisků, které nepřiznal ke zdanění.

Podpořili ho v bavorském dialektu

Slovní podpory se dostalo Hoenessovi od skupiny fanoušků, kteří se sešli před soudem. "Vážený Uli, děkujeme vám za všechno," stálo na transparentu s nápisem v bavorském dialektu.

Hoeness je legendou Bayernu, který se pod jeho vedením v posledních letech stal nejlepším klubem světa. Jako hráč strávil v dresu bavorského velkoklubu téměř celou kariéru, v útoku pomohl klubu třikrát vyhrát bundesligu i Pohár mistrů evropských zemí. S národním týmem získal zlato na ME 1972 i světový titul o dva roky později. Ve vedení Bayernu působí od roku 1982 a prezidentem posledního vládce Ligy mistrů je od roku 2009.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Německo

Filtr článků - Německo


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..