Hamburk - Leverkusen 2:1O záchranu bojující Hamburk s Jiráčkem v sestavě zdolal Leverkusen

Důležité tři body vybojovali fotbalisté Hamburku v předehrávaném utkání 29. kola německé ligy, kteří před vlastními diváky porazili Bayer Leverkusen 2:1. Hamburk, v jehož sestavě odehrál celý zápas Petr Jiráček, díky zisku tří bodů opustil pásmo sestupu.

Fotbalisté Hamburku se radují z gólu do sítě Bayeru Leverkusen.

O záchranu bojující Hamburk poslal do vedení už ve 4. minutě Hakan Calhanoglu střelou zpoza vápna. Hosté, kteří naopak usilují o postup do Ligy mistrů, vyrovnali zásluhou chyby domácího gólmana Reného Adlera, jenž neudržel střelu sedmnáctiletého Juliana Brandta.

Tři body však Hamburku zajistil v 82. minutě Heiko Westermann, který se trefil krásně z voleje po centru z křídla.

Vítězný tým se posunul z předposlední pozice o dvě místa na patnáctou příčku, Leverkusenu po porážce hrozí, že přijde o čtvrtou pozici.