Rubriky:

Německo

Výhra ve Freiburgu může být klíčem k záchraně, věří Gebre Selassie

8. března 2015 14:38 - Brémy/Praha

Obránce Theodor Gebre Selassie kráčí s Werderem Brémy nejen k záchraně, ale blíží se i příčkám, které zaručují účast v pohárové Evropě. Důležitý krok k tomu udělali fotbalisté Werderu sobotním ligovým vítězstvím 1:0 na hřišti Freiburgu. Smutní z trávníku odcházeli další dva čeští fotbalisté - Vladimír Darida a Pavel Krmaš.

 

Ina Fassbender, Reuters

„Kluci byli smutní, ale pro nás mají tyhle tři body obrovskou cenu. Je to zlomový výsledek, který může být skutečným klíčem k záchraně. Kdybychom prohráli, naše situace by se zhoršila. V následujícím kole k nám přijede rozjetý Bayern. Nic nebalíme předem, ale jsme realisté. Mnichovští jsou někde jinde. Potom nás čeká další důležitý zápas v Kolíně nad Rýnem. Výhra ve Freiburgu nám dává klid do dalších utkání,“ říkal do telefonu spokojeně český obránce.

Vítězství se ale podle něho rodilo těžce. „Vycházeli jsme z pevné obrany, snažili jsme se o brejky. Když dal po půl hodině Franco Di Santo parádní gól, naše taktika se trochu změnila. Už jsme se nehnali tolik dopředu, ale ještě soustředěněji jsme bránili. Domácí se k nějakým velkým šancím nedostali. Sice jsem podporoval ofenzívu a poslal před bránu pár centrů, ale pak jsem se také víc soustředil na bránění. Nemělo smysl riskovat,“ nabídl svůj pohled na utkání Gebre Selassie.

Evropu zdaleka nevyhlížejí

I když mají Brémy solidních 33 bodů a deset je dělí od sestupového pásma, žádná euforie v klubu nepanuje. „Zůstáváme oběma nohama na zemi. Do konce soutěže zbývá deset kol a třicet bodů je strašně moc. Směrem nahoru, ale i dolů. O Evropě se ani zdaleka nemluví. Především potřebujeme jistotu záchrany, a pak můžeme trochu snít,“ konstatoval Gebre Selassie, který si svými výkony znovu říká o pozvánku do reprezentace.

Brémy se zvedly ze dna ve druhé polovině podzimu, kdy se po zranění vrátil do sestavy Gebre Selassie... „Už jsem slyšel, že za to můžu, ale samozřejmě v legraci,“ říkal se smíchem. „Ale ten obrat je pochopitelně v něčem jiném. S příchodem nového trenéra Skripnika se změnila i naše hra a pohoda v mužstvu. Víc si věříme, hrajeme takticky velmi dobře, s velkým nasazením a hlavně jako tým. Především však i při dobrých výsledcích nelétáme v oblacích. Moc dobře víme, kolik to stojí úsilí, a jak málo stačí, abychom měli zase starosti,“ dodal Theodor Gebre Selassie vážně.

Karel Felt, Právo

Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..