Paderborn - Wolfsburg 1:3Wolfsburg se po výhře v Paderbornu vrátil na druhé místo

Mnichov

Fotbalisté Wolfsburgu po třech zápasech bez vítězství porazili v německé lize Paderborn 3:1 a vrátili se na druhé místo před Mönchengladbach. Dvěma brankami se prezentoval nizozemský útočník Dost.

Fotbalisté Wolfsburgu se radují se střelcem Ivanem Perišičem (vlevo) z gólu.

Wolfsburg z předchozích tří duelů získal dva body, na hřišti předposledního Paderbornu ale nezaváhal. V 16. minutě otevřel skóre po Rodriguezově rohovém kopu Timm Klose.

Pak už se režie zápasu ujal kanonýr Dost a dvěma góly pojistil náskok "Vlků". Pětadvacetiletý útočník má na kontě v této sezoně už 16 branek a v tabulce bundesligových střelců se dělí o třetí místo s Lewandowským. V závěru pouze zkorigoval stav povedenou trefou z hranice pokutového území Rupp.

Schalke se v poslední době nedaří na hřištích soupeřů: poosmé v řadě nedokázal tým z Gelsenkirchenu venku zvítězit. V prvním poločase duelu v Kolíně nad Rýnem otevřel skóre Risse, v závěru upravil na 2:0 střídající Gerhardt. Kolín popáté za sebou bodoval a definitivně se zachránil.