Hertha - Augsburg 2:0Daridova Hertha přehrála Augsburg a v tabulce je pátá

Berlín

Fotbalisté Herthy Berlín i s Vladimírem Daridou v sestavě porazili Augsburg 2:0 a v tabulce bundesligy jsou na pátém místě znamenajícím přímý postup do Evropské ligy. Na tříbodový rozdíl odskočili Kolínu nad Rýnem, který v tomto kole prohrál. Šestý Freiburg ztrácí dva body.

Fotbalisté Herthy Vladimír Darida (uprostřed) a John Anthony Brooks.

Herthě vyšel výborně první poločas. Už ve 12. minutě šli domácí do vedení po první větší šanci. Odražený míč napálil Valentin Stocker a americký obránce John Anthony Brooks pokus spoluhráče usměrnil hlavou do branky.

Ve 37. minutě pak obrana Augsburgu propadla a nechala dva domácí hráče postupovat samotné na brankáře. Salomon Kalou přihrál před prázdnou branku Stockerovi, který završil vítězství. Darida vydržel na hřišti do 88. minuty a do statistik se zapsal žlutou kartou. Jan Morávek v nominaci Augsburgu chyběl.

Německá fotbalová liga - 28. kolo:
Hertha Berlín - Augsburg 2:0 (12. Brooks, 37. Stocker),
Ingolstadt - Darmstadt 3:2 (19. Gross, 68. Cohen, 72. Suttner - 33. a 39. z pen. Vrančič).