Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Prioritou je pro mě zdraví, říká zraněný teplický kanonýr Vaněček

29. června 2018 08:51 - Dubí u Teplic

Bez řady hráčů současného kádru nastoupili fotbalisté Teplic k přípravnému duelu v Dubí u Teplic proti druholigovému Ústí nad Labem. Jen opřeni o zábradlí u hrací plochy sledovali utkání momentálně zranění David Vaněček, Jan Vošahlík, Michal Jeřábek, Alois Hyčka i staronová posila Jan Hošek.

 

Profimedia.cz

David Vaněček vstřelil v minulém ligovém ročníku deset gólů. „Pro mě je to dobrá bilance, bohužel pro tým sezóna tak úspěšná nebyla. Na jaře jsme získali jen jedenáct bodů," uvažoval nejlepší teplický střelec.

„Do přípravy jsem ještě nezasáhl z toho důvodu, že nejsem zdravotně v pořádku. Zlobí mě přetížený úpon, mohu sice běhat, ale tíží mě problémy se změnou směru," vysvětlil příčiny dosavadní absence.

„V Teplicích mám ještě půl roku smlouvu a jsem tudíž jejich hráčem. Je proto reálné, že se v jejich dresu vrátím na hřiště. Hlavně chci být stoprocentně zdravý. To je pro mě priorita," podotkl Vaněček.

Záložník Jan Vošahlík je mimo hru už od 10. března. „Zranil jsem se ve třetí minutě zápasu se Zlínem. Přetrhl jsem si křížový vaz a od té doby mám dlouhou pauzu," pokrčil rameny.

„Ale začínám pomalu běhat a v polovině září bych se chtěl vrátit na trávník. Uvidíme, jak to půjde dál. Stejné zranění prodělal Jakub Hora a chyběl devět měsíců. Rád bych to stihl dříve," přál si záložník.

Stoper Michal Jeřábek si z krátkodobé absence hlavu nedělá. „Sešlo se to tak, že po náročném úvodu přípravy přišly drobné zdravotní problémy. To k tomu patří. Hrál jsem proti Táborsku, proti Ústí už ne. Tahá mě sval. Věřím, že návrat je otázkou několika dní. Byl bych rád na hřišti, ale ještě zbývá nějaký čas do začátku ligy. A snad budeme dobře připraveni na sezónu," zamyslel se střední obránce.

Tepličtí jdou do nového ročníku s velkým odhodláním. „Předloni jsme byli pátí, loni ve středu tabulky. Liga je vyrovnaná a kdokoliv může překvapit. Uvidíme, co přinese nový model s větším počtem zápasů. A jestli budou lidi chodit na fotbal v polovině prosince a v polovině února. Snad ale bude nadstavba v soutěži ku prospěchu věci," přemítal Jeřábek.

eš, Sport.cz, Právo

  Karviná - Ml. Boleslav dnes 16:30
20200926T16:30:00+0200
Karviná vs. Ml. Boleslav
Karviná vs. Ml. Boleslav
Karviná
Ml. Boleslav
  Teplice - Ostrava dnes 16:30
20200926T16:30:00+0200
Teplice vs. Ostrava
Teplice vs. Ostrava
Teplice
Ostrava
  Zlín - Olomouc dnes 16:30
20200926T16:30:00+0200
Zlín vs. Olomouc
Zlín vs. Olomouc
Zlín
Olomouc
  Slavia - Slovácko dnes 19:00
20200926T19:00:00+0200
Slavia vs. Slovácko
Slavia vs. Slovácko
Slavia
Slovácko

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..