Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Další cizinec dostal zelenou k odchodu ze Slavie. Sešívaní už jsou v Rakousku

2. července 2018 15:20 - Praha

Je-li pondělí, musíme být v Rakousku... Fotbalisté pražské Slavie se po týdnu vrátili do sousední země, kde je tentokrát čeká herní soustředění. S týmem už není dvojice mladíků - Jan Kuchta by měl hostovat na Slovácku, Tomáš Freit v Opavě. Ve výpravě chybí také Jasmin Ščuk. Doléčuje zranění, navíc má bosenský záložník po domluvě s vedením klubu svolení hledat si angažmá.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Rumun Alexandru Baluta, poslední z nových tváří v sešívaném dresu, v Rakousku nechybí. Jiný cizinec naopak Eden opouští. Jasmin Ščuk před rokem slavil se Slavií mistrovský titul, podstatnou část minulé sezóny pak strávil na hostování v tureckém Erzurumsporu. Do Prahy se vrátil na začátek letní přípravy, klub ale s jeho dalším využitím nepočítá.

V létě odešli také Necid, Sobol, Danny a Mingazov, novými tvářemi jsou vedle Baluty také Coufal, Zelený, Vantruba či Auer.

Slavia se ještě stále rozhlíží po dalších posilách. „Máme jednoznačnou ambici pro příští rok - znovu získat titul. Proto sledujeme nejen jednoho, ale více hráčů na mistrovství světa. Troufnu si říct, že minimálně jeden ještě přijde," navnadil nedávno fanoušky šéf klubu Jaroslav Tvrdík.

Stojí ve frontě na posily

Většinu pozic už má Slavia zdvojenou. „Nemusíme někoho kupovat za každou cenu. Museli bychom být opravdu přesvědčení, že jde o hráče, který by nám pomohl. Někteří z těch, o které usilujeme, mají víc nabídek. Jsme ve frontě, někde druzí, třetí, někde i dál," konstatoval před odjezdem na soustředění trenér Jindřich Trpišovský.

V Rakousku se jeho tým představí ve čtyřech zápasech, ve středu začíná s Rapidem Vídeň. Pak se utká dvakrát s maďarským Mezökövesdi a generálku na sezónu sehraje 14. července proti Rostovu.

Až v průběhu soustředění má za mužstvem dorazit Jakub Hromada, který v pátečním duelu se Žižkovem utrpěl svalové zranění. Místo něj se do nominace vešel osmnáctiletý odchovanec Matěj Valenta.

dos, Sport.cz

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Podsekce:

       
  • Tabulky
  • Play off o Evropu
  • Kalendář
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..