Živě

Dva góly během šesti minut. Cítím se výborně, říká teplický Hora

30. července 2018 16:13 - Teplice

Dva góly během šesti minut. Vizitku produktivity i správného herního nažhavení předložil fotbalový záložník Teplic Jakub Hora ve druhém ligovém kole v zápase s pražskou Duklou (5:2). Byl jednou z ústředních postav severočeského týmu. „Cítím se výborně,“ pochvaloval si Hora vydařený vstup do nové sezóny.

 

Vojtěch Hájek, ČTK

Teplice prožily rozpačité jaro, ale zdá se, že jste se z toho poučili a úvod podzimu je o něčem jiném. Jak hodnotíte bilanci se čtyřmi body ze dvou zápasů?

Myslím, že můžeme být spokojeni. Osobně si cením toho, že jsem dal nejen dva góly, ale už předtím v Příbrami jsem měl hodně střel na branku. To je fajn na rozjezd.

Čemu vděčíte za svoji střeleckou úspěšnost?

Již po prvním gólu jsem byl šťastný. Padlo mi to tam už ve druhém kole, což je příjemné. A že jsem se trefil i podruhé, bylo super. Míč se ke mně odrazil od Alexe Krále a prosadil jsem se z otočky. Nejvíc mě ale potěšil celkový výsledek. Diváci celkem viděli sedm branek, z toho pět padlo do sítě soupeře. Některé byly docela hezké, po vypracovaných akcích, po centru, po rohu.

Co rozhodlo o vítězství nad Duklou?

Byli jsme na soupeře dobře připravení. Říkali jsme si, že to musíme odjezdit a zvládnout zápas za tři body. Od první minuty snad bylo patrné, že chceme vyhrát. A byli jsme efektivní.

V příštím kole hrajete severočeské derby v Liberci. Znamená to speciální motivaci?

Před utkáním s Duklou jsme dlouho nepoznali pocit radosti z vítězství. Teď se chceme od posledního úspěšného výsledku odpíchnout a doufejme, že nás to nakopne a uděláme nějakou šňůru.

eš, Sport.cz, Právo

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..