Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Živě

Ščasný až do konce podzimu? Na řešení trenéra teprve dojde, kádr Sparta pročistí

5. srpna 2018 21:33 - Praha

Jako krizový kouč sice neodvrátil šokující pohárové vyřazení se Suboticou, jinak má ovšem Zdeněk Ščasný stoprocentní bilanci. Fotbalová Sparta pod jeho vedením vyhrála v Jablonci, odvetu nad Spartakem a nyní i ligový duel se Slováckem. Proto se nahlas spekuluje, že by sportovní ředitel mohl na lavičce zůstat až do konce podzimu. Ke klíčovému jednání s majitelem klubu Danielem Křetínským však dojde až v příštích dnech.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Účast v pohárové Evropě se jich znovu netýká, teď už nemusejí s řešením trenérské otázky po odvolání Pavla Hapala pospíchat. Jeho nástupce klidně může ztratit status prozatímního kouče.

„Pozici trenéra jsme zatím neřešili, protože zápasy šly rychle po sobě. Řešili jsme, jak hrát v Jablonci, jak proti Subotici i Slovácku. Nejužší vedení si jistě sedne, ale žádnou odpověď teď nemám," ujišťuje Zdeněk Ščasný.

Letenský klub musí řešit také druhý problém. Pro dvě domácí soutěže má momentálně přebujelý kádr.

„Někteří hráči mužstvo pravděpodobně opustí, protože takto široký kádr by byl pro českou ligu a český pohár velký přepych," souhlasí Ščasný.

Sestavu by změnil jen po postupu

Určitě překvapil, když tři dny po pohárovém vyřazení poslal na trávník znovu přesně stejnou jedenáctku.

„Věděl jsem, že do sestavy nebudeme sahat, aby si hráči na sebe dál zvykli. Pokud bychom ve čtvrtek postoupili, tak by ke změnám v sestavě došlo. Za dané konstelace jsme ale chtěli hrát ve stejném složení," vysvětluje.

Povinnou výhru se Slováckem jeho tým doslova vydřel. Důležité však je, že Sparta má stejně jako Slavia a Plzeň plný počet devíti bodů.

„Jsem spokojený s výhrou, ale už je to historie. Pokud chceme držet krok, nesmíme klopýtat jako v poslední době. Musíme hrát sebevědomě," velí Ščasný, zatím ještě pořád krizový trenér.

dos, Sport.cz

  3:1 Liberec - Sparta 3:1   dohráno
20190825T19:00:00+0200
Liberec vs. Sparta
Liberec vs. Sparta
Liberec
Sparta
  4:0 Plzeň - Opava 4:0   dohráno
20190825T16:30:00+0200
Plzeň vs. Opava
Plzeň vs. Opava
Plzeň
Opava
  4:2 Ml.Boleslav - Budějovice 4:2   dohráno
20190825T16:30:00+0200
Ml.Boleslav vs. Budějovice
Ml.Boleslav vs. Budějovice
Ml.Boleslav
Budějovice

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..