Živě

Fotbalová Sparta hlásí další zimní posilu. Na Letnou se vrací Martin Hašek mladší

28. prosince 2018 16:31 - Praha
(Aktualizováno: 28. prosince 2018 17:55)

Fotbalová Sparta hlásí další zimní posilu. Do klubu z Letné se vrací letenský odchovanec Martin Hašek mladší. Martin Hašek mladší se stává další posilou Sparty! Přestup z Bohemians 1905 se podařilo dotáhnout v průběhu vánočních svátků. Střední záložník v pátek na Letné podepsal smlouvu a 3. ledna se zapojí do přípravy.

 

sparta.cz, Sparta.cz

S potenciálním návratem Martina Haška mladšího se počítalo už před jeho odchodem do Bohemians 1905 před minulou sezonou. Sparta si proto na třiadvacetiletého záložníka ponechala předkupní právo, které uplatnila, a nyní se dohodla i se samotným hráčem.

„Martin Hašek prodělal za období, kdy působil v Bohemians, znatelný výkonnostní posun, velmi dobře zvládá defenzívní i ofenzívní činnosti a je to typologicky hráč, kterého jsme v kádru neměli. Věříme, že nejen okamžitě zvýší konkurenci v týmu, ale že se ve Spartě prosadí. Martin bude dalším odchovancem v kádru, přichází do prostředí, ve kterém vyrostl a které dobře zná," uvedl pro internetové stránky Sparty sportovní ředitel Tomáš Rosický.

Šikovný záložník se postoupně rozehrával na hostováních v Pardubicích, Viktorii Žižkov, Vlašimi a Bohemians 1905. Do posledně jmenovaného klubu, který trénuje Martin Hašek starší, pak v létě 2017 přestoupil, aby získal větší prostor na hřišti a potřebné zkušenosti. To se povedlo na výbornou a z držitele slavného jména se rychle stal klíčový hráč vršovického klubu.

„Dlouhodobě jsme sledovali Martinovu výkonnost a nyní jsme došli k závěru, že nastal správný čas k jeho přesunu zpět na Spartu. Je dalším z řady hráčů, kterým klub přestupem umožnil pravidelně nastupovat v lize v jiném klubu, přičemž existovaly jasně dané podmínky jeho návratu," dodal k přestupu trenér Zdeněk Ščasný.

Také Hašek se cítí na návrat připravený. "Chtěl jsem se v kariéře posunout dál. V Bohemce jsem zažil krásné časy, ale cítil jsem, že je na čase se posunout do většího klubu s většími ambicemi. A Sparta je obrovský klub s obrovskými ambicemi," řekl Hašek.

"Ve Spartě jsem vyrostl. Hrál jsem tu od devíti let, prošel jsem celou mládeží i B týmem. Chodil jsem sem i na zápasy. Jako malý kluk jsem snil o tom, že si na tomhle stadionu zahraju. Teď se mi to poštěstí," dodal.

Rozhodování mu usnadnil i nový sportovní ředitel Sparty Tomáš Rosický. "Z každého rozhovoru s ním jsem byl nadšený. Líbilo se mi, co říká, a maximálně jsem tomu věřil. Je to podle mě dobrý člověk a věřím, že bude i výborný sportovní ředitel," uvedl Hašek.

Hašek je druhou zimní posilou Sparty, která po nepovedeném podzimu figuruje v ligové tabulce na pátém místě o 17 bodů za první Slavií. Od příštího roku bude její dres oblékat i švédský reprezentační záložník David Moberg Karlsson, který přestoupil z Norrköpingu.

"Nemám obavy z toho, jak je na tom Sparta nyní. Já hrál v Bohemce, kde jsme bojovali o holou záchranu. Samozřejmě vím, že Sparta chce hrát úplně jinde, a rozhodně se toho nebojím. Přicházím proto, že věřím, že se to zvedne. A hodně rychle," dodal Hašek.

rjm, Sport.cz

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..