Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Plzeň zahájila zimní dril. Novopečený otec Čermák přebalil dcerku, pak prožíval muka na páse

3. ledna 2019 17:03 - Praha

Fotbalové Plzni skončila dovolená, Limberský a spol. ve čtvrtek zahájili přípravu na jaro funkčními a silovými testy. V pátek půjde na řadu druhá polovina týmu, včetně posil Joela Kayamby, Jeana-Davida Beauguela, Erika Pačindy a navrátilce z hostování v Trnavě Marka Bakoše. Od soboty už pojede celý tým v tradičním dvoufázovém režimu.

 

Foto FCVP-Martin Skála

„Testy po dovolené jsou pro tělo šok, člověk do toho skočí takovým zápřahem... Jsem proto rád, že mám v pátek volno, můžu to vydýchat," citoval klubový web záložníka Aleše Čermáka, který na start přípravy dorazil v roli otce. Před vánočními svátky mu přítelkyně Dominika porodila dcerku Emu.

„Holky pustili domů na Štědrý den dopoledne. Dostal jsem nejkrásnější dárek, co jsem si mohl přát," rozplýval se Čermák. „Ema je zatím andílek, dobře spí i v noci. Obě holky jsou zdravé, což je nejdůležitější," dodal 24letý záložník. Ač je otcem poprvé, s péčí o malou si ví rady. Zkušenosti nasbíral po ne tak dávném narození sestry. „Tehdy jsem si vyzkoušel věci jako přebalování a tak," culí se Čermák.

Ve čtvrteční skupině byl také záložník Jan Kovařík, jako obvykle patřil mezi nejlepší běžce. „Musíme makat, čeká nás náročné jaro, ve kterém budeme bojovat o titul. Navíc i ve vyřazovací fázi Evropské ligy," prohlásil Kovařík.

Viktoriáni, kteří po podzimu ztrácejí na vedoucí Slavii čtyři body, se budou následující dny připravovat v domácích podmínkách. Dvacátého ledna pak odlétají na 13denní soustředění do španělské Mabelly. Do jara vstoupí zápasem na půdě Mladé Boleslavi, poté je čeká první zápas s Dinamem Záhřeb v úvodním kole vyřazovací části Evropské ligy.

neu, Sport.cz

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..